הרשמה לניוזלטר

נגישות

בית הספר מוסררה מציע סדנאות חד-פעמיות לקבוצות במגוון תחומי יצירה – צילום, טכנולוגיה, מוזיקה ואמנות. הסדנאות מונחות על ידי מורים מנוסים, ומתאימות לקבוצות מטיילים, מקומות עבודה, חובבי אמנות, תיירים, תלמידי תיכון, ועוד...

סדנאות צילום:

1.    סדנת צילום חברתי:
הצילום החברתי הוא חוויה של תהליכים אמנותיים וחינוכיים משמעותיים. הסדנה מתקיימת במרחב הפתוח, ובמהלכה המשתתפים יתבוננו על תהליכים ואירועים חברתיים המתרחשים בסביבתם ויחקרו אותם דרך המצלמה. הסדנה מזמנת הזדמנות חינוכית לדיון בנושאים כגון: מגזרים בחברה הישראלית – דמיון ושונות, קבלת האחר ועוד.
משך הסדנה: שעתיים

2.    צילום בחשיפה ארוכה בחלל חשוך
סדנת צילום קבוצתי בטכניקה ייחודית בחלל חשוך. הסדנה מקיימת קשר עמוק עם מסורת צילום הפורטרטים המוקדמים, ובמהלכה המשתתפים יישמו בקבוצות קטנות את הנלמד, וייהנו מתוצרים מסקרנים ומרהיבים!
הסדנה תפתח בהרצאה חזותית הסוקרת רגעי התפתחות היסטוריים עכשוויים ועתידיים של הצילום בחשיפה ארוכה.
משך הסדנה – שעתיים וחצי.

3.    מה"סלפי" אל ה"גרופי" (from selfie to groupy)
כיצד שינתה המצלמה הסלולרית את העולם? מדוע תצלום ה"סלפי" הפך פופולארי כל כך? הרצאה וסדנה שבה נצלם תמונת פרופיל/דיוקן אישית ומוקפדת, בשיתוף פעולה קבוצתי ("גרופי" לעומת ה"סלפי"). בסדנה ילמדו יסודות התאורה בצילום הדיוקן ומשתתפיה יתנסו בעזרים שונים לריכוך האור והסתרה והחזרת אור השמש, ובכך יהפכו את המרחב הפתוח לסטודיו מוקפד.
משך: שעתיים.

4.    סדנת פורטרטים
סדנת צילום המעמיקה את הידע וההבנה הרעיוניים  והטכניים בבואנו לצלם פורטרט. בצילום מסוג זה מטרתו של הצלם היא להביא לידי ביטוי בצילום בודד או בסדרת תמונות - מאפיינים, תכונות אופי בולטות ואת מצב הרוח של המצולם, וזאת דרך הייצוג הגופני והבעת פניו, סביבת הצילום והתאורה.
הסדנה כוללת סקירת צילום הפורטרטים לאורך השנים ותרגול מעשי.
משך הסדנה – שעתיים

5.    צילום ללא מצלמה (סדנת פוטוגרמות)
התנסות חווייתית במעבדה הכימית לפיתוח תצלומי שחור-לבן. חזרה אל הנייר ואיכויותיו הוויזואליות החד-פעמיות. יצירת הדפסים אישיים תוך תרגול מגוון טכניקות צילום ללא מצלמה.
משך הסדנה: שעתיים.

6.    צילום מיקרו / מאקרו ומרחק המיקוד
התנסות בטכניקות בצילום סלולרי העושות שימוש בצילום הפנורמי - צילום הנוף הרחב והמורכב המובנה במצלמה הסלולרית, ויצירת תוצאות מפתיעות, לעומת התנסות ביכולות ההגדלה הצילומית של המצלמה הסלולרית, אותן נרחיב באמצעות אופטיקה מעשית. משך: שעתיים.

7. בניית קמרה אובסקורה
סדנה חווייתית וייחודית במעבדת שחור-לבן (חדר חושך). בסדנה בניית מצלמת נקב, צילום באמצעותה, פיתוח נגטיבים והדפסת תמונות בטכניקה של הדפסת מגע.


סדנאות אמנות:

8.    סדנת הדפס צילום אלטרנטיבי
הדגמה ויישום של זוג טכניקות כימיות פשוטות להעברת הדפס לייזר / זירוקס משרדי אל שלל חומרים כיד הדמיון ובכללם עץ, בד, נייר מגוון, זכוכית ועוד. חקירת המצע החומרי הנושא על גביו את הדימוי הצילומי והאופן בו הוא משפיע על התצלום המודפס והמשוכפל אשר הופך בזכות הטכניקות ועבודת היד לאובייקט ייחודי וחד פעמי.
משך הסדנה – שעתיים וחצי
 


סדנאות אמנות מדיה-חדשה:

9.   סדנת מידול להדפסה בתלת-ממד
מעוניינים להכיר את עולם ה"מייקרים" וההדפסה בתלת ממד? בסדנה זו תוכלו ללמוד כיצד לעצב אובייקטים בסיסיים - תלת ממדיים ודו ממדיים, אותם ניתן לייצר באמצעות מדפסת תלת ממד. המעוניינים יוכלו לשלוח פרויקטים להדפסה בסדנת "ירושלאב".
הסדנה מיועדת לבנאים, ממציאים, אמנים, מתכנתים ואנשים יצירתיים...
משך הסדנה - שעתיים

10.   סדנת שרטוט לחיתוך בלייזר
תמיד רציתם לעצב פריט מגניב לבית? ליצור מוצר ייחודי שלכם ולפי טעמכם? הסדנה הזו בשבילכם!
מוזמנים להצטרף למהפכת ה"מייקרים" ו"עשה זאת בעצמך" במעבדת האינטראקציה ירושלאב! במהלך הסדנה המשתתפים יכירו את מאפייני מכונת חיתוך הלייזר, וילמדו לעצב פריט בעזרת התוכנה הייעודית ולייצר אותו.
משך הסדנה – שעתיים

11.   הרצאה "המהפכה התעשייתית השלישית ומהפכת המייקרים" 

פרטים לפנייה במייל – natalyal@musrara.co.il
מקום – בית הספר מוסררה לאמנות, רחוב שבטי ישראל 22, ירושלים
פרטים נוספים במזכירות בית הספר – 02-6286519

  • חממת הבוגרים של מוסררה מזמינה אתכם לסדנת שיווק ממוקדת פייסבוק.מטרת הסדנה היא לתת כלים, טיפים ויסודות לשימוש נכון בפייסבוק, ולהכיר את מערכת הפרסום המתקדמת של הרשת החברתית.הסדנה תתקיים ביום שלי...
  • סיור ושיח בשלוש הגלריות של ביה"ס מוסררה, בעקבות התערוכה פוטופואטיקה, בהשתתפות אוצרות, חוקרות, אמניות ומשוררות.הסיור יתחיל בשעה 19:00 בגלריה החברתית (בית קנדה, רח' שבטי ישראל 22, קומה 3) וימשיך לגלריה...
  • חושבים ללמוד אמנות? מתלבטים לגבי שנה הבאה? הצטרפו לסדנה חד פעמית יחד עם הסטודנטים של מוסררה ותקבלו טעימה מאווירת הלימודים בבית הספר!אנו מזמינים אתכם לסדנת רישום והקרנת וידאו, בהנחיית איילה ...
  • בית ספר מוסררה פותח את שעריו ומזמין אתכם לקחת חלק בחוויה אמנותית עשירה המתרחשת בלב ירושלים. היחידה ללימודי חוץ של בית הספר מציעה מגוון אפשרויות להעמקה והעשרה אמנותית לכל אחד ואחת ובכל גיל!במהל...
  • המחלקה לפוטותרפיה במוסררה מזמינה אתכם ליום עיון בנושא צילום במפגש עם אתרי תזכורת לטראומה קולקטיבית ופרטית.המפגש יתקיים בהשתתפות הצלמת פרופ' דנה אריאלי והאמנית מיכל בר אור, ביום שישי, 8.2.19 בין ה...
חדשות