הצבה, שולחן עבודה, טכניקה מעורבת, 2012
Simcha Shirman | שמחה שירמן
אמן ומורה לצילום

המיצב שולחן עבודה, מאפשר להתבונן בחומרי עבודה, בספרי סקיצות, בתצלומים ובטקסטים שנבחרו מתוך ארכיון עבודותיו של שמחה שירמן, הנפרש על פני שנים רבות. האוביקט \הדגם, המוצב בחלל כשולחן וכויטרינת תצוגה כאחד, מכיל בתוכו דגימות זמניות שעשויות להשתנות בחלוף הזמן: דימוי של כיתה, דיוקנאות מצולמים של האמן המורה עם אביו, נוף פולני כזכרון לאומי ואישי , הוראות למידה להכנת משחק, חלום של ילד, איזכור של הצלם אטג'ה והפסל ג'אקומטי כמאסטרים ומורים, מסכה לבנה וצילומים של פעולות נטיעה בשדה.
השדה- הנתפש בעיני שמחה שירמן כמרחב למידה ויצירה רציף ויומיומי מאז שנת 1979, הוא שדה של ידע נצבר המהווה גוף עבודה של צילום מקומי\נוף ישראלי. השולחן - הוא שולחן הגות, שולחן עבודה, אשר מתייחס גם למרחב הסטודיו של שירמן, בו פרושות עבודות על גבי שולחנות כתחנות בזמן, כשאלות פתוחות, כיצירות מתהוות.

" שולחן עבודה, מרחב בתוך מרחב. אי צף בתוך הסטודיו. מקום של מחשבה ושל פעולה. מסע וגם משא. מסעו של צב המתנהל באיטית ומבטו באדמה בחיפוש אחר השמים. התנסויות משתקפות ומסתתרות בתוך מילים ודימויים, נימי דם חבויים וחשופים. קו אופק."

(בהשפעת השיר - צב, מאת צ'סלוב מילוש)

Simcha Shirman | שמחה שירמן
שמחה שירמן נולד בגרמניה, 1947 \ בוגר תואר ראשון בבית הספר לויז'ואל-ארט, ניו-יורק, בוגר תואר שני בפראט ינסטיטו, ניו-יורק \ מלמד צילום באוניברסיטת תל-אביב, בויצו חיפה, בבצלאל אקדמיה לאמנות ובמדרשה להכשרת מורים, בית ברל \ זוכה פרס קרן תרבות אמריקה ישראל (1991), בפרס של משרד התרבות והספורט (2001) ובפרס קונסטאנטינר מטעם מוזיאון תל-אביב (2000) \ הציג תערוכות יחיד והשתתף בתערוכות קבוצתיות בארץ ובעולם.