הרשמה לניוזלטר

נגישות

 שנה"ל 2019-20 (תש"ף)

תכנית שנתית לאנשי טיפול המעונינים להכיר את הצילום ככלי טיפולי וללמוד כיצד לשלב אותו בעבודתם.

במסגרת הלימודים במחלקה לפוטותרפיה בביה"ס הגבוה לאמנות "מוסררה" בירושלים, מתקיימת תוכנית שנתית לאנשי טיפול ללימודי צילום ככלי טיפולי (פוטותרפיה). המחלקה לפוטותרפיה במוסררה פועלת החל משנת 2003 והיא הותיקה והמקיפה בתחום.

התכנית "הצילום ככלי טיפולי" נפתחה לאור הביקוש ללימוד התחום בקרב אנשי טיפול, שהביעו רצון ללמוד ולהכיר את האפשרויות הטמונות בשילוב של עבודה עם תצלומים ובצילום פעיל במסגרת התהליך הטיפולי.

הצילום הפך להיות נגיש וזמין בשנים האחרונות, ולמעשה הפך, עבור אנשים רבים, חלק בלתי נפרד מחיי היומיום. אנשי טיפול רבים מכירים בתכונות התרפויטיות של הצילום ככלי נגיש ותקשורתי שניתן בעזרתו לפתח התבוננות, לבטא תחושות ורגשות מודעים ולא מודעים באופן לא מילולי, להעביר את נקודת המבט היחודית של האדם ולהגיע לפידבק מעורר תובנות.

בהיותנו המוסד הוותיק בארץ ללימודי פוטותרפיה, אנו מציעים את הניסיון הרב שרכשנו בפיתוח התחום, בהוראתו, ובביסוסו ככלי אפקטיבי בשדה הטיפול. הלימודים במוסררה מאפשרים שימוש במעבדות הצילום החדשניות הקיימות בבית הספר וכן חשיפה מעמיקה של עולם הצילום.

תכנית הלימודים: התכנית מציעה ללומדים להתוודע לחוויה ולחשיבה של הפוטותרפיה ולהתעמק באפשרויות הגלומות בה. הקורסים משלבים הקניית ידע תיאורטי והתנסות חווייתית בטכניקות של הפוטותרפיה. כמו כן יתנסו משתתפי התכנית בשילוב הפוטותרפיה עם  אמנויות נוספות כגון: ציור, כתיבה, וידאו ודרמה – באופן המסייע לגלות את רבדיו הסמויים של הצילום.

התכנית שמה דגש על אופני העבודה בפוטותרפיה ועל יישומם בטיפול. בנוסף קיימת אפשרות להדרכה מקצועית בתחום. קורסים של צילום ויצירה ישולבו בתכנית לפיתוח מקורות ההבעה של משתתפי התכנית. אין צורך בידע קודם באמנות.

סגל המרצים בתכנית: המרצים בתכנית הם אנשי טיפול והדרכה בכירים ומנוסים, המשלבים את הצילום בעבודתם הטיפולית במגוון דרכים. המורים לצילום הם צלמים-אמנים פעילים ומוערכים.

קהל היעד: התכנית מיועדת לאנשי טיפול מהתחומים הבאים: פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, טיפול באמנויות, פסיכיאטריה. במקרים מיוחדים תשקל מועמדותם של אנשי טיפול מתחומים נוספים.
 
* מספר המקומות מוגבל
 
הליך הקבלה:
- מילוי טופס הרשמה (טופס הרשמה להורדה - לחצו כאן)
- דמי הרשמה בסך 200 ש"ח אותם ניתן לשלם במזכירות ביה"ס בצרוף טופס ההרשמה
- העתק תעודות, בצירוף קורות חיים קצר (לימודים קודמים והתנסויות מקצועיות)
- המועמדים יוזמנו לראיון אישי
- הלימודים יתקיימו בימי רביעי בשעות 14:30-19:40 מנובמבר 2019 עד יוני 2020
- הלימודים יתקיימו בביה"ס מוסררה לאמנות בירושלים

לבוגרי התכנית תוענק תעודה

לפרטים נוספים ולהרשמה ניתן לפנות למזכירות ביה"ס בימים א'-ה' בין השעות 9:00-17:00 בטלפון: 02-6286519 שלוחה 102 
  • במהלך תערוכת הבוגרים, אנחנו גאים להזמין אתכם לסדרה של ארועים והופעות של בוגרי המחלקה למוזיקה חדשה - 14.7 20:00 מערכות לא יציבות - סיום קורס יצירתיות צלילית בחשמל ועוד סיבה להופיע בחלל; עמר גולדבר...
  • בית ספר מוסררה פותח את שעריו ומזמין אתכם לקחת חלק בחוויה אמנותית עשירה המתרחשת בלב ירושלים. היחידה ללימודי חוץ של בית הספר מציעה מגוון אפשרויות להעמקה והעשרה אמנותית לכל אחד ואחת ובכל גיל!ההרש...
  • ביה"ס מוסררה לאמנות ולחברה ע"ש נגר גאה להציג את תערוכת הגמר השנתית של בוגרי ביה"ס הטריים. אירוע פתיחה וטקס הסיום יתקיימו בתאריך 11.7 בשעה 19:30.שעות פתיחת התערוכה:ימים א'-ה' בין השעות 10:00-19:00יום ו' ב...
  • הספר "עומק שדה" נכתב ונערך בידי מרצים מן המחלקה לפוטותרפיה בביה"ס מוסררה בשיתוף מומחים נוספים. הספר מדגים מודלים חדשניים לשימוש במצלמה בפרקטיקות טיפוליות ובתהליכי צמיחה ושינוי, ומשקף את התפתח...
  • המכינה לעיצוב, אמנות ותקשורת חזותית של ביה"ס מוסררה מיועדת למועמדים בתהליך הקבלה ללימודים גבוהים באמנות ועיצוב. המכינה תעניק לתלמידים כלים מעשיים לשיפור יכולותיהם כאמנים ומעצבים ותדריך אותם ...
חדשות