הרשמה לניוזלטר

נגישות

במסגרת המחלקה לפוטותרפיה בביה"ס הגבוה לאמנות "מוסררה" בירושלים, מתקיימת תכנית שנתית למטפלים, ללימודי הצילום ככלי טיפולי (פוטותרפיה). התכנית "הצילום בתהליך הטיפולי" נפתחה בזמנו לאור הביקוש ללימוד התחום בקרב מטפלים, שהביעו רצון ללמוד ולהכיר את האפשרויות הטמונות בשילוב של עבודה עם תצלומים וצילום פעיל במסגרת הטיפול.

בשנים האחרונות הצילום הוא נגיש וזמין מתמיד, והפך להיות חלק בלתי נפרד מחיי היומיום. אנשי טיפול הכירו בתכונות התרפויטיות של הצילום ככלי תקשורתי וייחודי שניתן דרכו לפתח התבוננות, לבטא תחושות ורגשות מודעים ולא מודעים באופן לא מילולי, להעביר את נקודת המבט הייחודית ולהגיע לפידבק מעורר תובנות. 

בהיותנו המוסד הוותיק בארץ ללימודי פוטותרפיה, מאז 2003, אנו מציעים את הניסיון הרב שרכשנו בפיתוח התחום, בהוראתו, ובביסוסו ככלי אפקטיבי בשדה הטיפולי. 

תכנית הלימודים: התכנית מאפשרת להתוודע לחוויה ולחשיבה של הפוטותרפיה ולהתעמק באפשרויות הגלומות בה. הקורסים משלבים הקניית ידע תיאורטי והתנסות חווייתית בטכניקות הפוטותרפיה. כמו כן, יתנסו משתתפי התכנית בשילוב של הפוטותרפיה עם אמנויות כגון: ציור, כתיבה, וידאו ודרמה – באופן המסייע לגלות את רבדיו הסמויים של הצילום. התכנית שמה דגש על אופני העבודה השונים בפוטותרפיה ועל יישומם בטיפול, כולל הדרכה קבוצתית בתחום. 

קורסים של צילום ויצירה משולבים בתכנית לשם פיתוח מקורות ההבעה של משתתפי התכנית. 

אין צורך בידע מקצועי קודם בצילום ובאמנות.

סגל המרצים בתכנית: המרצים הם אנשי טיפול והדרכה בכירים ומנוסים, המשלבים את הצילום בעבודתם הטיפולית במגוון דרכים. המורים לצילום הם צלמים-אמנים פעילים ומוערכים.

קהל היעד: התכנית מיועדת למטפלים מהתחומים הבאים: פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, טיפול באמנויות, פסיכיאטריה. במקרים מיוחדים תישקל מועמדותם של אנשי טיפול מתחומים נוספים.

מספר המקומות מוגבל.

הליך הקבלה:
- דמי הרשמה בסך 200 ש"ח
- העתק תעודות
- קורות חיים קצר (לימודים קודמים והתנסויות מקצועיות)
- ראיון קבלה


התכנית כוללת 170 ש"ל – בקורסים ובסדנאות 

הלימודים יתקיימו בימי רביעי בשעות  14:30-19:45, בין התאריכים: 6/11/19-1/7/20. 

הלימודים יתקיימו בביה"ס "מוסררה" ע"ש נגר בירושלים.

לבוגרי התכנית תוענק תעודה.

לפרטים נוספים והרשמה : 02-6286519, בשלוחה 102, בימים א'-ה' בין 9:00-17:00, או במייל natalyal@musrara.co.il

חדשות