הרשמה לניוזלטר

נגישות

 שנה"ל 2019-20 (תש"ף)

תכנית שנתית לאנשי טיפול המעונינים להכיר את הצילום ככלי טיפולי וללמוד כיצד לשלב אותו בעבודתם.

במסגרת הלימודים במחלקה לפוטותרפיה בביה"ס הגבוה לאמנות "מוסררה" בירושלים, מתקיימת תוכנית שנתית לאנשי טיפול ללימודי צילום ככלי טיפולי (פוטותרפיה). המחלקה לפוטותרפיה במוסררה פועלת החל משנת 2003 והיא הותיקה והמקיפה בתחום.

התכנית "הצילום ככלי טיפולי" נפתחה לאור הביקוש ללימוד התחום בקרב אנשי טיפול, שהביעו רצון ללמוד ולהכיר את האפשרויות הטמונות בשילוב של עבודה עם תצלומים ובצילום פעיל במסגרת התהליך הטיפולי.

הצילום הפך להיות נגיש וזמין בשנים האחרונות, ולמעשה הפך, עבור אנשים רבים, חלק בלתי נפרד מחיי היומיום. אנשי טיפול רבים מכירים בתכונות התרפויטיות של הצילום ככלי נגיש ותקשורתי שניתן בעזרתו לפתח התבוננות, לבטא תחושות ורגשות מודעים ולא מודעים באופן לא מילולי, להעביר את נקודת המבט היחודית של האדם ולהגיע לפידבק מעורר תובנות.

בהיותנו המוסד הוותיק בארץ ללימודי פוטותרפיה, אנו מציעים את הניסיון הרב שרכשנו בפיתוח התחום, בהוראתו, ובביסוסו ככלי אפקטיבי בשדה הטיפול. הלימודים במוסררה מאפשרים שימוש במעבדות הצילום החדשניות הקיימות בבית הספר וכן חשיפה מעמיקה של עולם הצילום.

תכנית הלימודים: התכנית מציעה ללומדים להתוודע לחוויה ולחשיבה של הפוטותרפיה ולהתעמק באפשרויות הגלומות בה. הקורסים משלבים הקניית ידע תיאורטי והתנסות חווייתית בטכניקות של הפוטותרפיה. כמו כן יתנסו משתתפי התכנית בשילוב הפוטותרפיה עם  אמנויות נוספות כגון: ציור, כתיבה, וידאו ודרמה – באופן המסייע לגלות את רבדיו הסמויים של הצילום.

התכנית שמה דגש על אופני העבודה בפוטותרפיה ועל יישומם בטיפול. בנוסף קיימת אפשרות להדרכה מקצועית בתחום. קורסים של צילום ויצירה ישולבו בתכנית לפיתוח מקורות ההבעה של משתתפי התכנית. אין צורך בידע קודם באמנות.

סגל המרצים בתכנית: המרצים בתכנית הם אנשי טיפול והדרכה בכירים ומנוסים, המשלבים את הצילום בעבודתם הטיפולית במגוון דרכים. המורים לצילום הם צלמים-אמנים פעילים ומוערכים.

קהל היעד: התכנית מיועדת לאנשי טיפול מהתחומים הבאים: פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, טיפול באמנויות, פסיכיאטריה. במקרים מיוחדים תשקל מועמדותם של אנשי טיפול מתחומים נוספים.
 
* מספר המקומות מוגבל
 
הליך הקבלה:
- מילוי טופס הרשמה (טופס הרשמה להורדה - לחצו כאן)
- דמי הרשמה בסך 200 ש"ח אותם ניתן לשלם במזכירות ביה"ס בצרוף טופס ההרשמה
- העתק תעודות, בצירוף קורות חיים קצר (לימודים קודמים והתנסויות מקצועיות)
- המועמדים יוזמנו לראיון אישי
- הלימודים יתקיימו בימי רביעי בשעות 14:30-19:40 מנובמבר 2019 עד יוני 2020
- הלימודים יתקיימו בביה"ס מוסררה לאמנות בירושלים

לבוגרי התכנית תוענק תעודה

לפרטים נוספים ולהרשמה ניתן לפנות למזכירות ביה"ס בימים א'-ה' בין השעות 9:00-17:00 בטלפון: 02-6286519 שלוחה 102 
  • כחלק משיתוף הפעולה בין ביה"ס מוסררה והמכון הצרפתי בירושלים, יתקיים מפגש אישי עם האמנים הצרפתיים טומא גובאן ותומאס האוסר שהגיע לארץ מצרפת במיוחד לפסטיבל מוסררהמיקס.גובן הוא מוזיקאי שיופיע במס...
  • ריאיון מאת נדב נוימן (TIMEOUT) עם האמנית אנה דוק הא־ג'ורדן שהגיע לארץ להציג בפסטיבל מוסררה מיקס. "יש מעט מאוד אנשים בישראל שמורשים לצלול בים המלח, ומעט מאוד אנשים שמצטרפים לצלילות עם צוללי י...
  • ביום האחרון פסטיבל מוסררה מיקס (יום חמישי, 30.5.19) נקיים יום עיון בקמפוס המקצועי של מוסררה – בית קנדה, רח' שבטי ישראל 22. נתכנס למפגש עם אנשי אקדמיה, טיפול ויוצרים מישראל ומחו"ל סביב שאלות של הגיר...
  • הצטרפו לסדנת היכרות עם תוכנת הRhino 3 - . התכנה מיועדת לכל מי שרוצה טעימה מתחום המידול והדפסת תלת ממד. בסדנה נעצב ונייצר תבניות לחיתוך עוגיות שבעזרתם נאפה זיכרונות מתוקות לפי העיצוב שתבחרו.לא נדרש ...
  • אנו שמחים להזמינכם למפגש מתעניינים במחלקה לפוטותרפיה שיתקיים ביום רביעי, 5.6.19 בשעה 18:30. המפגש יתקיים בביה"ס מוסררה- רח' הע"ח 9, שכונת מוסררה, ירושלים.לפרטים נוספים והרשמה natalyal@musrara.co.il ,02-6286519.המפגש ...
חדשות