הרשמה לניוזלטר

להרשמה לניוזלטר

נגישות

חזרה לדף תערוכות קודמות - הגלריה החברתית

עונת התערוכות בגלריות בית הספר מוסררה, שנפתחת באוקטובר 2013, עוסקת זו השנה השלישית, במפגש בין צילום - וידאו ושירה, ומחברת עשייה של צלמים, אמנים, משוררים ואוצרים.בגלריה ע"ש מורל דרפלר מוצגת שירתה של המשוררת - ואן נויין שנאספה לתוך חוברת השירה "מעיין", לצד תצלומים של תשעה צלמים צעירים, המוצבים על גבי מדפים. הגלריה החדשה מציגה את שירתה של חיה אסתר - משוררת ירושלמית ואמנית, איתה יצרו דיאלוג שלושה אמנים.הגלריה החברתית במוסררה פותחת צוהר למרחב הכנעני ומציגה שירה כנענית וצילום עכשווי. השנה מצטרפת לשלוש הגלריות במוסררה, גם תערוכהבגלריה של סדנת ההדפס ירושלים.
אבי סבג, אוצר ראשי

בגלריה החברתית תוצג התערוכה: 

"אחי הנד בערבה" (אהרון אמיר)

שירה כנענית וצילום עכשווי

אחי הנד בערבה הוא שיר של אהרון אמיר אשר יסד יחד עם יונתן רטוש את הקבוצה הכנענית  עוד לפני קום המדינה. הכנענים היו תנועה אנטי יהודית ואנטי ציונית שקראה לשוב אל המקורות העבריים של הת"נך וליצור מציאות חדשה/ישנה באזור המזרח התיכון. מדינה עברית המכילה את כל עמי האזור.

 
אורי גרשוני, ללא כותרת, 2012 - מתוך התערוכה 

האמנות הכנענית אשר התפתחה לצד הפואטיקה השירית היתה פיסול. בין הפסלים היו יצחק דנציגר, בנימין תמוז, עמוס קינן, יחיאל שמי. בשנים האחרונות ניתן לראות כי הצילום הישראלי מושפע מרוחות ניאו כנעניות המנשבות שוב.

התערוכה משלבת את שלושת  הביטויים השונים של ניאו כנעניות זו, מהשירה, הפיסול והצילום.

 

אמנים -  דוד עדיקא, נדב אריאל, יוסי ברגר, אורי גרשוני, גסטון צבי איצקוביץ, דרורה שפיץ, אהרון אמיר, יונתן רטוש, בנימין תמוז.

אוצר- אייל בן דוב

 

חדשות