הרשמה לניוזלטר

להרשמה לניוזלטר

נגישות

6.1.22- 28.2.22

התערוכות המוצגות בשתי הגלריות בבניין ההיסטורי, מראות מקבץ תצלומים מתוך אוסף מוסררה , ועבודות נוספות, שהוצגו בתערוכות קבוצתיות בגלריות בית הספר לאורך השנים. שמות התערוכות מפנות את תשומת ליבו של הצופה אל אסטרטגיות של תלייה, ואל דיאלוג בין צילומים שנפגשו באקראי בתוך האוסף.

בגלריה החדשה מוצג - מהלך מס. 1- קו רוחבי וטוטם . מפגש חזותי בין משפט צילומי צבעוני ורוחבי בעל תנופה עזה של מבטים ומחוות, לבין טוטם בשחור לבן של דיוקנאות , מקומות וסימנים. החיבור בין קו רוחבי לניצב, בין דמויות מפורסמות לאנונימיות ובין המקומי לבינלאומי מבקש לייצר דיאלוג ברמות שונות ובין תודעות צילומיות מגוונות כמו שעשוי לקרות בסלון הבית.

על פני הקיר הרוחבי מציג אייל פריד תצלום של מורה ותלמיד אנונימיים (ללא כותרת, 2006) עומדים זה מול זה במרחק ראוי , ברגע מתוח שלפני אימון איגרוף |לאה גולדה הולטרמן מציגה דיוקן של הרב דוד גרוסמן - חתן פרס ישראל, נושק למצחו של תלמיד(ללא כותרת, 2012) | אורי גרשוני מתעד סטודנט לפני מבחן קבלה ללימודי אמנות (ללא כותרת, מתוך פרוטפוליו, 2004) ומבטו כצלם, פוגש את מבטו של תלמידו האפשרי| ברן שוורץ מצלם בשנות השבעים פוליטיקאים, אמנים ובעלי תפקידים. בתערוכה מוצגים דיוקנאות של האמן דיויד הוקני לצד ציור שלו, של אשת התקשורת אנג'לה ריפון בתנוחת בלט, ושל ליידי דיאנה קופר-דוכסית נוריץ האוחזת בכלבת הפינצ'ר שלה . אלינור קרוצי מציגה דיוקן חצוי עם בתה הצעירה(The woman that I still am #2, 2010).

מול המשפט הרוחבי עתיר המחוות, ממוקם טוטם של דימויים בשחור לבן הבנוי מ- דיוקנאות(ירון רוזנר מצלם את מורל דרפלר, סילקה מצלמת את עצמה ודפנה גרוסמן מביימת מודלית) | מקום (ממילא בבנייה )שצילם אריאל קן ומוצג כתרשים מפורט ועדין, ורישום דיגיטלי לבן על שחור שיצרה אסנת אוסטרליץ. שפות שונות של שחור לבן, ז'אנרים וסימנים בנויים כמארג-תשבץ על גבי הקיר | וביניהם מוצגים ציור של חמור שצייר אסף רומנו ותצלומים קטנים של אברהם מלבסקי המתארים צמחיה מקומית.

בגלריה דרפלר מוצג- מהלך מס. 2- דיוקן קבוצתי , צלם.ת וצופה. דיאלוג בין מבטה הישיר של הקבוצה אשר התקבצה יחד מתוך מטרה להיות מתועדת, לבין הצלם.ת . נוכחותו של הצופה בתערוכה נכנסת בתווך והופכת את מבטו של הצלם.ת לסמוי ומתווך.

רוב העבודות המוצגות בתערוכה הוצגו ב-דרך מורה משנת 2010, תערוכה מקיפה בשיתוף קרן טראמפ להוראה ומצוינות. בפרויקט השתתפו כ-30 צלמים וצלמות , ביניהם מורי המחלקה לצילום במוסררה. בתערוכה מוצגים תצלומים קבוצתיים של מורים ותלמידיהם. עוד מוצגים בתערוכה דיוקן קבוצתי משנות השישים של ילדים צעירים בשכונת מוסררה(יעקב סעד), וצילום של בנות כיתה ה' מבית יעקב במוסררה (צלם אנונימי, 1965)ששוחזר על ידי קרן רוזנברג בשנת 2014.

צלמים.ות: ברן שוורץ, לאה גולדה הולטרמן, אורי גרשוני, אייל פריד, ירון רוזנר, אריאל קן, דפנה גרוסמן, אוסנת אוסטרליץ, סילקה, אסף רומנו, אברהם מלבסקי, שניר קציר , סשה פליט , קרן רוזנברג , יעקב סעד, אלינור קרוצ'י

עריכת עבודות בחלל: איילת השחר כהן

from-osef invitaion-final

ברן שוורץברן שוורץ
אייל פרידאייל פריד
אורי גרשוניאורי גרשוני
אריאל קן אריאל קן
חדשות