הרשמה לניוזלטר

נגישות

28.7.19 - הטוב והרע שבאנרכיה - אבי פיטשון על תערוכת הגמר במוסררה. {הארץ}
"האקספרימנטליות של בית הספר "מוסררה" ניכרת בתערוכת הגמר, הן בעבודות הווידיאו, והן בעבודות הסאונד שמצליחות להימנע משרלטנות ועקרות, הנפוצות בקרב מוזיקאי לפטופ."
לכתבה המלאה

1.4.18 - נכון לעכשיו: בת דזבלי, המחלקה לאמנות מדיה־חדשה במוסררה. {פורטופוליו}
"קוד פתוח, לחתור תחת רווח כלכלי, עבודה בצוותים ובקולקטיבים, לבטל את הניכור של התהליך היצירתי. בת דזבלי מסכמת שנה בראשות המחלקה לאמנות מדיה־חדשה במוסררה."
לכתבה המלאה

11.10.18 - הצלם מרסלו ברודסקי, מתראיין לרעות ברנע על עבודותיו בתערוכה 1968 בגלריה החברתית במוסררה. {כלכליסט}
"משהו חדש קרה בשנת 1968 ברחבי העולם. הדור הצעיר הפסיק להזדהות עם המבנים הקיימים, עם המלחמות, עם האנשים שניהלו את העולם והצטיירו בעיניהם כמשהו שעבר זמנו", אומר הצלם הארגנטינאי מרסלו ברודסקי. "לדור הזה היתה תשוקה, היתה אמנות, היתה מוזיקה..."
לכתבה המלאה

5.10.18 - ראש המחלקה לאמנות מדיה-חדשה בת דזבלי מתראיינת על שילוב פיתוחים טכנולוגיים באמנות. {ישראל היום}
לכתבה המלאה

30.7.18 - עבודותיו של מתן גאפל, בוגר של המחלקה לצילום, בבלוג הצילום של הצלם דניאל צ'צ'יק. {הארץ}
לכתבה המלאה

19.7.18 - אמל מטר, בוגרת המחלקה לצילום, מתראיינת לירדן אלעזר {Ynet} על עבודתיה בפרויקט הגמר. 
לכתבה המלאה

18.7.18 - "בוגרי בית הספר מוסררה מציעים מבט חדשני על עולם האמנות" מיה אשרי {גלריה, הארץ} מסקרת את תערוכת הבוגרים במוסררה.
לכתבה המלאה

24.6.18 - אורי ברקת, שעומד רגע לפני פרויקט הגמר שלו במחלקה לצילום במוסררה, מציג את עבודותיו וחלומותיו בבלוג הצילום של דניאל צ'צ'יק {הארץ}.
לכתבה המלאה

4.3.17 - הצלמת לילי אלמוג מספרת על התערוכה שפתחה בגלריה החדשה במוסררה "בין הקיים לנעלם" בתוכנית הטלוויזיה לונדון וקירשנבוים


24.01.17 - דניאל צ'צ'יק מציג את התערוכה של בוגרי מוסררה בגלריית - JCC בבלוג הצילום של הארץ: "מספר עבודות מתוך תערוכת בוגרים של בית הספר מוסררה שהתקיימה ב-JCC שבמנהטן, שמסמנות את הכיוונים אליהם עולם האמנות חייב לשאוף - להתבוננות בעצמנו ובסביבת החיים שמקיפה אותנו"
לכתבה המלאה

20.12.16 - האמן הבינלאומי צ'רלי ניינסון מתראיין על עבודותיו לרעות ברנע (כלכליסט) לרגל הצגת עבודותיו בפסטיבל הבהוב שהפיק בית הספר מוסררה
"זה 30 שנה הוא מסתובב ברחבי העולם ומצלם דמויות אנושיות על רקע נופים במקומות נידחים, שבהם האדם נראה קטן מול הטבע — אבל הקיום שלו משמעותי במיוחד..."
לקריאת הכתבה באתר כלכליסט

16.12.16 - אבי סבג מתראיין על הפסטיבל החדש בהפקת בית הספר מוסררה - "הבהוב" - דפנה יעקבוס רנצר
"בפסטיבל אנחנו מייצרים מהלך של שוטטות, בעיקר ברחוב החבצלת שבו יש אפשרויות לראות עבודות וידיאו וסאונד, לשמוע שיחות והרצאות ויחד להתבונן על כל המרחב שייווצר"
לקריאת הכתבה

24.5.16 - נמרוד צוק בראיון עם האמנית תרזה שוברט (גרמניה) על עבודתה שתוצג בפסטיבל מוסררה מיקס #16
""עובש אוהב קנביס - האמנית תרזה שוברט החליטה לבחון מה קורה כשנותנים לעובש לצרוך סמים"
לכתבה באתר כלכליסט

23.5.16 - משה גלעד בראיון עם אבי סבג, מנהל בית הספר מוסררה, על השכונה ועל פסטיבל מוסררה מיקס
"שכונת מוסררה שבלב ירושלים נאבקת על אופיה - השכונה הירושלמית העתיקה היתה נהפכת בכל מקום אחר בעולם לפנינה תיירותית־אדריכלית. מחר ייפתח בה פסטיבל מוסררה מיקס, שמחיה לכמה ימים את הסמטאות והחצרות הציוריות"
לכתבה המלאה באתר הארץ

14.4.16 - גליה יהב כותבת על התערוכה "זהב שחור לבן" שמוצגת  בגלריה דרפלר באוצרות איציק הרוש
"זהו פרויקט האוצרות הראשון של איציק הרוש. הוא כינס תשעה אמנים תחת הכותרת המשולשת "מזרחיות־שורשיות־ממסד" והצליח לחמוק מרוב מעקשיו הטרחניים של השיח המזרחי העכשווי בעזרת עבודות אמנות מוצלחות, מידתיות, ובעזרת רוח נכונה של ליריות והומור עצמי."
לכתבה המלאה באתר הארץ

18.10.15 - ערוץ 10 מסקר את תערוכות פוטופואטיקה במסגרת "היום שהיה" עם גיא זוהר


23.7.15 - חגית פלג רותם (גלובס) מסקרת את תערוכת הבוגרים במוסררה: "התערוכה משקפת הלכי-רוח, שאלות אישיות וחברתיות, ומציגה בתוך בית-הספר עבודות על קו התפר בין אמנות לטכנולוגיה, תצלומים, מיצבי צילום ווידיאו מותאמי חלל, אנימציה, מיצבי סאונד ומיצבים אינטרקטיביים."
לכתבה המלאה באתר גלובס

31.5.15 - אבי בללי (נקמת הטרקטור) מספר ללילית וגנר (ידיעות אחרונות) על היצירה המאוד מיוחדת שהוא הולך לבצע בפסטיבל מוסררה מיקס #15
לקריאת הכתבה

27.1.15 - שרון קנה מתראיין ב"עושים סדר" על התערוכה "חצי מגרש להשכרה" שמציגה עכשיו בגלריה החברתית במוסררה. אוצר: גסטון צבי איצקוביץ'.


1.1.15 - "The Park", תערוכתו המפורסמת של קוהי יושייוקי שהוצגה בגלריה החדשה במסגרת הפסטיבל "מוסררה מיקס #14" מסוקרת כאחת מעשר התערוכות המשובחות שהוצגו ב2014 בישראל. מאת: גליה יהב (גלריה).
לכתבה באתר הארץ, להורדת הכתבה (PDF), לדף התערוכה באתר 

24.12.14 - שרון קנה מספר לדוד בן שימול (Ynet) על התערוכה החדשה שהוא מציג בגלריה החברתית "חצי מגרש להשכרה" - תערוכת צילומים שעוקבת במשך ארבע שנים אחרי השינויים בעולם הכדורגל הישראלי והמעבר לאצטדיונים חדשים.
לכתבה המלאה (Ynet), לדף התערוכה באתר

24.12.14 - חן כהן, בוגרת המחלקה לצילום שלנו, אחת מחמישה צלמים צעירים, דור הביניים שבין הפילם לדיגיטלי, משוחחים עם יהונתן ה. משעל על עבודתם ועל האג'נדה שלהם 
לכתבת המלאה (ערב רב)

11.2014 - נלי שפר, בוגר המסלול לפוטותרפיה במוסררה, מספר על חייו, על הצילום ועל המחלה שפקדה אותו. "נלי שפר, מצלמי האוכל הידועים והמוערכים בארץ, המשיך לשגר את התמונות מעוררות התיאבון למדור של אהרוני במוסף זה, גם כשהטרשת הנפוצה החלה לתת בו את אותותיה. בראיון פרישה מיוחד, בתום 24 שנים שבהן האיר, מדי שבוע, בדרכו הייחודית, כרוביות וניוקי, הוא מספר לראשונה על החיים עם המחלה שתקפה אותו בגיל 45 איך מצלמים מגובה הקלנועית ועל הקריירה שאימץ לאחרונה: טיפול בצילום" מאת שרי מקובר-בליקוב ("ידיעות אחרונות")
לכתבה המלאה (PDF)

21.11.14 - רוויטל מדר ("גלריה") "הלאה סלאח שבתי: להתאהב מחדש בגבר המזרחי" - על התערוכה "לכל מקום יש דרום"  - הגלריה החברתית.
לכתבה המלאה (הארץ)לדף התערוכה באתר

6.11.14 - רעות ברנע ("כלכליסט") כותבת על התערוכה "העצמי כרחוב, כמרחב מפוצל" - הגלריה ע"ש דרפלר במוסררה.
לכתבה המלאה (כלכליסט)לדף התערוכה באתר

22.10.14 - פוטופואטיקה #4 - גיא זהר ("היום שהיה" ערוץ 10) מספר על שלוש תערוכות שנפתחו בגלריות מוסררה.
לצפייה בתכנית, לדף התערוכות באתר

19.5.14 - "נמר חברבורות" תערוכתה של גרינדאה שהציגה בגלריה החדשה במוסררה, נידונה בכתבתה של שני ליטמן ("גלריה") במסגרת הקשר רחב יותר של חייה ועבודתה של האמנית.
לדף התערוכה באתרלכתבה ב"הארץ", להורדת הכתבה (PDF)
zoe21

6.3.14 - "This is not America" - כחלק מהתכנית הבינלאומית של בית הספר מוסררה, התארח הצלם הנודע אנדרה סראנו בישראל והציג מיני רטרוספקטיבה בגלריה החדשה במוסררה. את עבודתו וביקורו סיקר איתן בוגנים (גלריה) "גופות שסועות, נוזלי גוף ופורנו קשה: אנדרה סראנו בוחן כמה אתם יכולים לספוג"
לכתבה באתר הארץ, לדף התערוכה באתר מוסררה
 
5.6.14 - "לילה אחר לילה צילם קוהי יושייוקי סטרייטים והומואים במהלך פעילויות מיניות בפארק מקומי בטוקיו. סדרת התצלומים הפכה לקלאסיקה וכעת היא מוצגת בגלריה החדשה במוסררה" גליה יהב (גלריה) על "The Park", תערוכתו של קוהיי יושייוקו במוסררה
לכתבה באתר הארץלדף התערוכה באתר מוסררה

6.1.13 - "נוף, ארץ" תערוכתו של יורם בוזגלו מסוקרת על ידי נורית אסייג ("עכבר העיר")
לכתבה ב"עכבר העיר"

12.10.12 - סמדר שפי בביקורת על  התערוכה "מונומנט לשירה מזרחית" מתוך פוטופואטיקה #2
הכתבה בבלוג של שפי, הכתבה באתר מוסררה

3.1.10 - סיפורי עלייה והגירה - "אנו באנו ארצה" - "התערוכה החדשה במוסררה מנסה ליצור אפיל נוסטלגי לסיפורי ההגירה לישראל, והיא קצת מצליחה."
מאת: כרמית ספיר ויץ
לכתבה באתר NRG

23.8.09 "אין סולמות לכוכבים" - במוסררה שבירושלים מתכוננים לפתיחת עונת התערוכות. ב-8 לספטמבר תיפתח בגלריה החברתית בית הספר התערוכה "אין סולמות לכוכבים", תערוכה משותפת לקבוצת יוצרים ישראלים, יהודים וערבים, שעוסקים בוידאו, כתיבה יוצרת וצילום. התערוכה היא תוצר של סמינר שנתי שעסק באקולוגיה ואי צדק סביבתי והנחו אותו איל פרי ועבד יונס אל-סלאם.
לכתבה באתר NRG

17.2.09  - "כל ישראל חברים" - ישראל הגזענית ניבטת בתמונות - התערוכה "כל ישראל חברים" תיפתח בסוף השבוע בגלריה החברתית בבית הספר מוסררה. בתערוכה מוצגים צילומיהם של מיכה קירשנר, טל אדלר, עודד ידעיה ואחרים, של מי שנדחק לשולי ההיררכיה החברתית והכלכלית בישראל של שנות האלפיים.
לכתבה באתר NRG 

17.2.09 "כל ישראל חברים" - האמנם כל ישראל חברים? - צילומים של זונות, ערבים, עניים ומהגרי עבודה זועקים כנגד המימרה החלולה "כל ישראל חברים" מקירות הגלריה החברתית במוסררה. "תפקידם של הצילומים", אומרת האוצרת דפנה איכילוב, "הוא לעורר שאלות הנמצאות ברובד הסמוי".
מאת: יותם שווימר
לכתבה באתר NRG 
  • ...
  • פסטיבל הסרטים הבינ"ל בחיפה מציג תערוכת מציאות מדומה אשר תכלול 45 סרטי VR-AR ומיצגי ניו-מדיה של יוצרים ישראליים ובינלאומיים.בתערוכה ישתתפו ויציגו סטודנטים ובוגרים של המחלקה לאמנות מדיה-חדשה במוסר...
  • פסטיבל עכו לתיאטרון ישראלי אחר יארח השנה שתי עבודות אמנות מטעם ביה"ס מוסררה:העבודה "נפוליאון 12/א" שיצר אבי סבג, מנהל בית הספר, היא יצירה ביוגרפית דוקו-פואטית אשר במרכזה שחזור של צריף מעברה כמיצב ...
  • לחוברת התערוכות אירוע פתיחה: יום חמישי, 17.10.19 בשעה 19:00, הגלריה החברתית במוסררה – בית קנדה, רח' שבטי ישראל 22, קומה 3. הכניסה חופשית!התערוכה "קליפת נגה וסוד האגוז" עוסקת בדימוי המיסטי של הצילום ביש...
  • בית ספר מוסררה פותח את שעריו ומזמין אתכם לקחת חלק בחוויה אמנותית עשירה המתרחשת בלב ירושלים. היחידה ללימודי חוץ של בית הספר מציעה מגוון אפשרויות להעמקה והעשרה אמנותית לכל אחד ואחת ובכל גיל!ההרש...
חדשות