הרשמה לניוזלטר

להרשמה לניוזלטר

נגישות

מוזיקה והזמן האחר / ערן זקס
הזרם המינימליסטי במוזיקה הוא אולי הזרם החשוב והמשפיע ביותר במוזיקה בחמישים השנה האחרונות. הקורס יציג את לידתו של המינימליזם המוקדם בניו יורק של שנות החמישים ואת הההסתעפות של המינימליזם לאוסף של פרקטיקות וגישות שונות ונבדלות מאוד זו מזו. מטרת הקורס היא להטמיע אצל הסטודנטים את התובנות האסטתיות מרחיקות הלכת שנובעות מן המינימליזם, ולשם כך יחשפו התלמידים להתפתחותה של המסורת המינימליסטית, שהביאה עמה תובנות חדשות על סאונד ועמן שינוי רדיקלי בתפיסת הגבולות המוסיקליים מן היבט הצורני והמדיומי. הקורס יסקור את ההשפעה המכרעת של המינימליזם על מוסיקת הרוק, על המוזיקה האלקטרונית, ואת הקשר בין המינימליזם לעולם האמנות הניו יורקי למן שנות הששים.
סילבוס

עיבוד ותזמור / דן ויינשטיין
הקניית ידע מעשי בכתיבה לכלי התזמורת והיכרות מעמיקה עם אופיו של כל כלי, מגבלותיו ויתרונותיו. שימוש בתכונות אלו לטובת כתיבה מוסיקלית מכל סוג והאופן בו מעביר המלחין את הוראותיו למבצע. תזמור, התאמה ועיבוד של יצירות שונות לכלים השונים, צמצום והרחבה של רעיונות מוסיקליים ע"י שימוש במגוון משתנה של כלי נגינה החל מהכלי הבודד ועד לאנסמבל מלא.

אנסמבל מודרני / דן ויינשטיין

עבודה בהרכב מוסיקלי, משותף לשנים ב' ו-ג'. מטרות הקורס: להקנות לתלמיד יכולת נגינה בקבוצה/הרכב, ללמוד להקשיב ולשתף פעולה, להבין את הקומפוזיציה ומיקומו בתוכה; לאפשר לתלמיד לעבוד עם האנסמבל כיוצר; ללמוד להעביר את רצונותיו לקבוצה;  לבחון את הצדדים החברתיים, הקבוצתיים והנפשיים שמתפתחים אצל הרכב עובד; להכניס את הסטודנטים לשגרת חזרות לאורך כל שנת הלימודים, תוך כדי צבירת ניסיון ולימוד בתנועה.?האנסמבל יתמקד בביצוע יצירות מודרניות, מקוריות ומוכרות, תוך הכרת דרכי תיווי שונות ולא-מסורתיות.
סילבוס

קבוצת מחקר למוזיקה אנלוגית ודיגיטלית / ערן זקס ואמיר מאיר
לקראת סוף העשור הראשון שנות ה-2000, עם שוך האבק הדיגיטלי וההתלהבות הראשונית מעולם המחשבים נגלית תמונה מורכבת, שנפרשת בין שני קטבים: מחד, עולם עתיר אפשרויות של גאדג'טים וטכנולוגיות חדשות ומלהיבות; מאידך, התנגדות לקור הווירטואלי והבירוקרטי, וכמיהה עיקשת ובלתי מתפשרת, לשמירה על אנושיות בכל רבדי החיים. ניתן לזהות את המגמה הזו במאבקים פוליטיים, במבנים קהילתיים, בהתקשרויות בין-אישיות ובדרכי ביטוי. הדבר ניכר גם באמנויות השונות מעיצוב וקולנוע ועד ציור ומוזיקה. העבודה בקבוצת המחקר תעשה במבט רחב על העניין הגלובאלי בתחום מתוך כוונה לחשוף ולפרסם במאמרים ובתיעוד את תהליך הבניה, ואת תוצאות המחקרים והפרויקטים.
סילבוס
אסף אלבוחר 3צילום: אסף אלבוחר

קומפוזיציה אישית / קיקי קרן הוס, יוני ניב, נועם ענבר, ערן זקס, אורי דרומר, דן ווינשטיין
עבודה אישית, מרצה מול סטודנט, על יצירה אישית ופיתוחה, ביצועה והקלטתה על פי דרישותיה הספציפיות. במסגרת זו תינתן אפשרות להקמת הרכבים מיוחדים שיבצעו את היצירות בהתאם לדרישות המלחי
סילבוס

הפקת אולפן / אבי אלבז
יצירת קבוצות עבודה של הסטודנטים המורכבות מאמן, טכנאי, מפיק. כל סטודנט מפיק חומר על פי בחירתו לידי מוצר של פרויקט גמר. הכיתה תהווה קבוצת ביקורת ובשיתוף עם המרצה תעזור לכל סטודנט להגיע למיקוד ומימוש של חומרי הגלם תוך נגיעה בנושאים ושיקולים טכניים/מוסיקאליים שונים החל מרמת ה DEMO ועד למוצר הסופי.
סילבוס

מקהלה / תומר דמסקי
המקהלה היא קבוצה נסיונית החוקרת את שימושיו השונים של הקול כמקור סאונד, כחומר גלם וככלי עבודה. הקבוצה עוברת יחד מסלול בלתי צפוי של פעולה שיתופית המבוססת על הדינאמיקה האנושית ומצבה הקיומי, ומעבר בין טכניקות קוליות ופיזיות שונות. הקבוצה משליכה את עצמה למגוון סיטואציות, תרגילים ושיטות ומנסה לפרק ולבנות מנגנונים של מופע, טקסטורה, הקשבה ופעולה.
סילבוס

 DSC9434צילום: איליה מלניקוב

תכנות מוזיקה MAX/MSP / אמיר בולצמן
טקסט: מטרת הקורס לחשוף את הסטודנט לטכניקות שונות של הלחנה בעזרת מחשבים. הקורס ישים דגש על טכניקות מיוחדות למדיום הדיגטלי ממוחשב: תכנות, שימוש באלגוריתמים, ניתוח סיגנל וריבוי קולות. הקורס משתמש בתוכנת Max/Msp המאפשרת נגישות יחסית לכל הנושאים הנ״ל.
סילבוס

פרפורמנס / נועם ענבר
קורס שנתי החוקר אפשרות של פעולות תאטרליות-טקסיות כבסיס לעשייה מוזיקלית. לאורך השנה נתבונן בעשייה פרפורמטיבית איקונית במאה העשרים, דרך התרכזות במספר דמויות מפתח. כל תחנה כזו תשלב בין חשיפה לחומרים של האומן עצמו, ניתוח שלהם, נגיעה בתופעות מוזיקליות קיימות המושפעות מאותו אומן, ולבסוף תרגיל מעשי ופיתוח משותף שלו בכיתה.
סילבוס

פרויקט גמר

בפרויקט הגמר של המסלול, יידרש הסטודנט להפיק אלבום (דיסק, הופעה, מיצב). כל שלבי הפרויקט, מהכתיבה דרך העיבודים, ההקלטה והעריכה הסופית, יערכו ע"י הסטודנט. העבודה על הפרויקט נמשכת כל השנה ומהוה את כרטיס הביקור המשמעותי ביותר איתו יוצא הסטודנט משערי ביה"ס.

סילבוס

מופע רב תחומי בשיתוף האקדמיה למחול / קיקי קרן הוס, ענת שמגר, ורה קורמן
פרויקט משותף עם הקורס לכוריאוגרפיה של האקדמיה למחול ועם המחלקה לאמנות מדיה-חדשה. הסטודנטים יוצרים עבודות רב תחומיות המשלבות את ההתמחויות השונות. פרויקט זה נעשה זה השנה העשירית.
סילבוס

קידום עצמי / ערן זקס
לימוד של פרקטיקות לטיפוח קריירה במסגרת קבוצת פעילות באמנויות הסונוריות. הקידום העצמי הוא אתגר מורכב והכרחי עבור מוסיקאים עצמאיים באשר הם, בוודאי בעולם הדינאמי והמרושת של ימינואבל עבור מוסיקאים ניסיוניים ואמני סאונד, שיצירתם מתרחשת באזורי הגבול של השפה האמנותית הצלילית, הקידום העצמי הוא אתגר כפול ומכופל: באזורי הגבול, המובן מאליו אינו בהכרח מובן ובוודאי לא מאליו וכשהקונוונציות נזנחות קטנה גם כמות הקהל, אז אילו אפשרויות לקידום עומדות בפני מסיקאים הפעילים הרחק הרחק מהזרם המרכזי?
עולם המוזיקה החדשה פותח נתיבי התקדמות משל עצמו, ואלו דורשים דפוסי עבודה מסויימים שחשוב להכיר. בגודלה של הקהילה העולמית הקטנה יחסית טמונים גם לא מעט יתרונות, ותחום כה חדש ומתחדש מציע לא מעט הזדמנויות, ובעיקר – אפשרויות לפעולה, אליהן צריך לגשת באופן יצירתי.
סילבוס

  • במהלך פסטיבל מוסררה מיקס יתקיימו סיורים מודרכים שיקחו את קהל המבקרים אל תוככי הפסטיבל. במהלכם נעמיק בעבודות השונות המוצגות בפסטיבל ובסיפורים שמאחוריהן, ניפגש עם אמנים נבחרים ונקבל הסברים מיו...
  • פסטיבל האמנות והמוזיקה הבינלאומי "מוסררה מיקס" חוזר זו השנה ה-22 לקמפוס המקצועי ולבניין ההיסטורי של בית הספר, עם תוכנית רב־תחומית בין־לאומית עשירה הכוללת פרפורמנס, וידאו־ארט, הופעות מוזיקה ועב...
  • ב- 31 למאי, במסגרת פסטיבל ירושלים לאמנויות, יוקרנו שניים סרטי ביה"ס בתוכנית סרטי סטודנטים שתוצג ב"מפעל":"שיר אהבה לירושלים"/ אביגיל צדיקמוזיאון רוקפלר בירושלים,2018. בשעות הפתיחה לקהל אני נכנסת עם ח...
  • מוסררה מיקס #22שלושה ימים של תוכנית רב־תחומית בינלאומיתפרפורמנס / וידאו־ארט / הופעות מוזיקה / עבודות אודיו־ויזואליותמה-24 ועד ה-26 במאי | הכניסה חופשיתמחכים לכם.ן!...
  • במחצית השנה האחרונה נרקם פרויקט צילום חברתי בין סטודנטים שנה ג' מהמחלקה לצילום במוסררה, לבין דיירי הדיור המוגן  "נופי מוצא" מרשת נוה עמית /הפרויקט הניב תערוכת צילום אשר תוצג ברחבי בית הדיו...
חדשות