הרשמה לניוזלטר

להרשמה לניוזלטר

נגישות

תולדות הג'אז והפופ / יוסי מר חיים
לימוד היסטורי של מקורות המוזיקה הפופולרית המודרנית, החל מהג'אז והרוק'נ'רול, דרך השפעותיהם על המוזיקה המודרנית וגילגוליהם השונים.
סילבוס

קומפוזיציה ב' / אבי ברמן
קורס המשך לקומפוזיציה שנה א'. הקורס ישכלל את היכולות הקומפוזיציוניות של הסטודנטים: טיפול בנושאים מוסיקליים, הרחבה ופיתוח של רעיונות, יצירת ואריאציות על חומרים קודמים והתייחסות למבנה הכולל של היצירה. כן ילמדו הסטודנטים גם להכיר את כלי הנגינה השונים: אופן הפקת צליל, מנעדים, גווני הכלי ושילובי כלים אופייניים, יתנסו בעבודה עם נגנים וישפרו את יכולת התווי שלהם.
סילבוס

 DSC1208-min
אנסמבל אלקטרו-אקוסטי / שמיל פרנקל
עבודה בהרכב מוסיקלי, משותף לשנים ב' ו-ג'. רפרטואר האנסמבל יורכב מיצירות מקוריות של הסטודנטים לצד ביצועי יצירות כתובות.
סילבוס

אולפן מתקדם / אבי אלבז
עיבוד והפקה באולפן דרך בחירת הסגנון המתאים, ניהול תהליך העבודה, עבודה עם נגנים אורחים, הקלטה ומיקס. כמו כן ילמדו טכניקות הגברת והפקת מופעים ושימוש בציוד המתאים.
סילבוס


כתיבה והלחנת שירים / נועם ענבר

הלחנת שירים היא פרק מרכזי בחייו של כמעט כל מוסיקאי. הבנת טכניקות קומופוזיציוניות בסיסיות ורעיונות השייכים לעולם השירים, חקירת המבנים והצורות של השיר, ניתוח שירים מכל הסגנונות ופיתוח כושר הלחנה אישי וייחודי עומדים במרכזו של קורס זה.
סילבוס

מקהלה / תומר דמסקי
המקהלה היא קבוצה נסיונית החוקרת את שימושיו השונים של הקול כמקור סאונד, כחומר גלם וככלי עבודה. הקבוצה עוברת יחד מסלול בלתי צפוי של פעולה שיתופית המבוססת על הדינאמיקה האנושית ומצבה הקיומי, ומעבר בין טכניקות קוליות ופיזיות שונות. הקבוצה משליכה את עצמה למגוון סיטואציות, תרגילים ושיטות ומנסה לפרק ולבנות מנגנונים של מופע, טקסטורה, הקשבה ופעולה.
סילבוס

קבוצת מחקר למוזיקה אנלוגית ודיגיטלית / ערן זקס ואמיר מאיר

לקראת סוף העשור הראשון שנות ה-2000, עם שוך האבק הדיגיטלי וההתלהבות הראשונית מעולם המחשבים נגלית תמונה מורכבת, שנפרשת בין שני קטבים: מחד, עולם עתיר אפשרויות של גאדג'טים וטכנולוגיות חדשות ומלהיבות; מאידך, התנגדות לקור הווירטואלי והבירוקרטי, וכמיהה עיקשת ובלתי מתפשרת, לשמירה על אנושיות בכל רבדי החיים. ניתן לזהות את המגמה הזו במאבקים פוליטיים, במבנים קהילתיים, בהתקשרויות בין-אישיות ובדרכי ביטוי. הדבר ניכר גם באמנויות השונות מעיצוב וקולנוע ועד ציור ומוזיקה. העבודה בקבוצת המחקר תעשה במבט רחב על העניין הגלובאלי בתחום מתוך כוונה לחשוף ולפרסם במאמרים ובתיעוד את תהליך הבניה, ואת תוצאות המחקרים והפרויקטים. 

סילבוס

 DSC1270-min
פס קול / דרומר

השיעור יעסוק בתפקידיו השונים של פס-הקול בסרט(תיאוריה ומעשה), ינותחו פסי קול של סרטי קולנוע שונים, סרטי אנימציה ווידאו ארט. נעמוד על טכניקות וגישות שונות בהם עובדים במאים ביחס לפס הקול(היצ'קוק, לינץ, קרוננברג, אנטוניוני, גודאר).
יחסי תמונה קול, חלל אקוסטי וחלל ויזואלי, סרטים אילמים ומדברים. ספישל אפקטס, סאונדסקיפס. במהלך השנה יוגשו פרויקטים שונים בהם ידרשו הסטודנטים להכין פס קול לפרויקטים וסרטים שונים, יתנסו בעבודת בסאונד ופסי קול לאנימציה וילמדו טכניקות לניתוח פסי קול.
סילבוס

תורת המוזיקה ב' / אבי בר איתן
מטרת הקורס לחבר בין עולם התיאוריה והתווים לבין הנגינה המעשית. נכתוב וננגן מוזיקה על מנת לפתח ולהכיר את השפה המוסיקאלית. הקורס יתנהל כחזרה שבה כל פעם מתחלפים הנגנים סביב שתי מקלדות, שתי גיטרות, גיטרה בס (ובהמשך תופים), נתרגל נגינת סולמות, מודוסים ואקורדים. נלמד על המבנה ההרמוני הלכת קולות דרך ניתוח של שירים ומנגינות. נכתוב וננגן קוים מלודיים הן של שירים מוכרים והן כחומר מקורי. נלמד לכתוב ולהסתכל על פרטיטורות של 2 ו-3 קולות.
קומפוזיציה אקספרימנטלית / יוני ניב
קורס המשלב היסטוריה, תאוריה ביקורתית ופרקטיקה העוקב אחר התפתחות המושג "סאונד ארט" בשדה האומנות בכלל ובמסורת ההלחנה האקספרמנטלית בפרט.
נבחן את התפתחות המושג "סאונד ארט" לאור התמורות הטכנולוגיות באמצעי ההפקה והייצור החל מסוף המאה ה 19 ועד ימינו. נעקוב אחר התפתחות טכנולוגיות אודיטוריות שונות החל מהמצאת הפונוגרף במחצית השניה של המאה ה 19, דרך השימוש בטייפ סלילים ובמחוללי צליל בשלהי המאה ה 20 ועד לתרבות הדיגיטלית של ימינו, ונבחן את יחסם המורכב של מלחינים ואמני סאונד לטכנולוגיה ולמרחב היצירתי שהיא מאפשרת. כמו כן נדון בשאלה מדוע, ובאלו אופנים החלו מוסיקאים לדמיין סאונד במושגים של מרחב מפרספקטיבות תאורטיות שונות ונבחן זרמים אומנותיים שונים שנענו לאתגר.
כמו כן, נבחן מושגים כלליים יותר כגון "תיווי", "צליל" ויחסי זמן/מרחב שהועמדו לדיון מחודש וביקורת במאה ה 20. במקביל, נקדיש חלק נרחב לעבודה מעשית לקראת הגשת פרוייקט הסיום.
סילבוס
 
מוזיקה ומהפכה ב' / ערן זקס
הקורס מתמקד בתנועות המוסיקליות והאמנותיות הרדיקליות ששינו את המוזיקה והאמנות של המאה ה-20 ובוחן אותן באור ביקורתי. הקורס מתמקד בתקופה שבין מפנה המאה לבין שנות הששים המוקדמות ונועד להעניק לסטודנטים הכרות מעמיקה עם העקרונות ועם ההיסטוריה של התנועות השונות ועם הקשר שבין אידיאולוגיה לפיתוח שפה אסתטית. הקורס משלב התנסות בסיסית בפרקטיקות היצירתיות השונות שאיפיינו את התנועות השונות, מתוך מטרה להעניק הקשרים היסטוריים לפרקטיקות, לטכניקות ולהבטים של יצירה מוסיקלית עכשווית. 
סילבוס
  • במהלך פסטיבל מוסררה מיקס יתקיימו סיורים מודרכים שיקחו את קהל המבקרים אל תוככי הפסטיבל. במהלכם נעמיק בעבודות השונות המוצגות בפסטיבל ובסיפורים שמאחוריהן, ניפגש עם אמנים נבחרים ונקבל הסברים מיו...
  • פסטיבל האמנות והמוזיקה הבינלאומי "מוסררה מיקס" חוזר זו השנה ה-22 לקמפוס המקצועי ולבניין ההיסטורי של בית הספר, עם תוכנית רב־תחומית בין־לאומית עשירה הכוללת פרפורמנס, וידאו־ארט, הופעות מוזיקה ועב...
  • ב- 31 למאי, במסגרת פסטיבל ירושלים לאמנויות, יוקרנו שניים סרטי ביה"ס בתוכנית סרטי סטודנטים שתוצג ב"מפעל":"שיר אהבה לירושלים"/ אביגיל צדיקמוזיאון רוקפלר בירושלים,2018. בשעות הפתיחה לקהל אני נכנסת עם ח...
  • מוסררה מיקס #22שלושה ימים של תוכנית רב־תחומית בינלאומיתפרפורמנס / וידאו־ארט / הופעות מוזיקה / עבודות אודיו־ויזואליותמה-24 ועד ה-26 במאי | הכניסה חופשיתמחכים לכם.ן!...
  • במחצית השנה האחרונה נרקם פרויקט צילום חברתי בין סטודנטים שנה ג' מהמחלקה לצילום במוסררה, לבין דיירי הדיור המוגן  "נופי מוצא" מרשת נוה עמית /הפרויקט הניב תערוכת צילום אשר תוצג ברחבי בית הדיו...
חדשות