הרשמה לניוזלטר

להרשמה לניוזלטר

נגישות

השנה המסכמת ללמודים במחלקה מוקדשת בעיקר לפרוייקט הגמר שמסכם את העשייה בשתי השנים הקודמות. הסטודנטים מקבלים ליווי אישי וקבוצתי בפיתוח פרוייקט רחב היקף אשר משקף בשלות יצירתית. במהלך השנה פתוחים בפני הסטודנטים קורסי בחירה מכל מחלקות ביה״ס להעשרה כמו גם קורסים שמכינים את הסטודנטים להמשך העשייה המקצועית שלהם אחרי תום הלימודים. 

ליווי והנחיית פרויקט גמר / איילה לנדאו

סדנאות אורח / מרצים שונים

במסגרת הקורס יגיעו מגוון אמנים להעביר סדנאות שנובעות מהפרקטיקה האמנותית האישית שלהם, זו הזדמנות פז להכיר ולקבל השראה מסדרת המפגשים הזו עם אמנים מהשורה הראשונה בארץ. השנה יגיעו אל המחלקה האמנים שי יחזקלי, עוז מלול, יניב שיינפלד, חן כהן, דור זליכה לוי, מרב קמל, תומר דמסקי והאוצרת מעיין שלף.

אמנות עכשווית / דוד דניאל
קורס תיאורטי העוסק בסקירה של האמנות העכשווית למן האמנות המושגית של שנות השבעים ועד ימינו. הקורס יעסוק במעבר בין המודרניזם לפוסט-מודרניזם, ובביטויים של הלכי רוח פוסט מודרניים בעבודות עכשוויות.

קידום עצמי / מרצים מתחלפים
קורס זה יספק לסטודנטים בשנתם השלישית, ידע לקידום עצמי בתחום בו יבחרו בצאתם מבית הספר. דרך שיחות, הרצאות והתנסות, ירכוש הסטודנט את הכלים הדרושים לנווט את דרכו מחוץ לחממת בית הספר. בין התכנים בקורס- כלים לקידום באינטרנט, מיפוי חללי תצוגה בתל אביב וירושלים, הכרות עם מילגות ופרסים בארץ ובעולם,  קידום יוזמות קבוצתיות, הקמת סטודיו מקצועי, התנהלות כספית ועוד.

חלל ומיצב / דוד דניאל
סדנת עבודה מעשית ותיאורטית אשר במסגרתה נבחנים מושג החלל על היבטיו השונים, שפת המיצב האמנותי, וחקירת אפשרויות העשייה האמנותית במדיומים שונים:  וידיאו, אינטראקטיב, מיצב צילומי ופיסול . המיצב והחלל- שפה המקיימת יחסים עם ייצוגים חזותיים  שונים, וחוקרת מרחב פיזי ואידאי.  משימת הקורס- הקמת תערוכה קבוצתית מתוך החומרים שנלמדו.

אסף אלבוחרצילום: אסף אלבוחר


אפטר אפקט / רן אייזנשטט
מטרת הקורס - להקנות לסטודנטים כלי עריכת וידאו מתקדמים תוך למידה של תוכנת After  Effect ומגוון האפשרויות הטמונות בה, התנסות בטכניקות פוסט פרודקשן השאולות מעולם הטלויזיה המסחרית ויישומן בעולם האומנות.

אינטראקטיב פיסולי / רועי כרמלי
במהלך הקורס הסטודנטים יחשפו להיסטוריה של פיסול ואמנים שמחברים פיסול לניו מדיה. הסטודנטים יתנסו בהרחבה של פיסול וחיבור לטכנולוגיה / מדיה חדשה: מנועים, אור, סאונד,סולונואידים וכו׳. הקורס ינגיש מונחי יסוד וכלים בסיסיים בניו מדיה לשימוש בהקשר של תהליך היצירה של אמנות עכשווית.

צילום, וידאו חלל / מרים נאה
במסגרת הקורס יתנסו הסטודנטים לראשונה במחברים בין עבודות צילום ווידיאו לחלל. באמצעות תרגילים אישיים וכיתתיים, יוכלו הסטודנטים לנסח שפה חדשה הכוללת את המדיום הצילומי ומאתגרת את אופני התצוגה שלו. במהלך הקורס יצפו בחומרים עכשוויים וגם יתקיימו שיתופי פעולה עם חללים אלטרנטיביים בירושלים.

VR מתקדם / ניר כהן

דימוי, חלל ומה שביניהם / טלי בן נון
טלי בן נון היא אוצרת עכשווית והקורס הסמיסטריאלי שהיא תעביר, יעסוק ביחסים שבין הצילום (דימוי או אובייקט) לבין החלל בו הוא מוצג. בקורס נתמקד בגישות הצבה שונות בצילום ובוידאו-ארט, תוך שימת דגש על שאלות של תוכן, הקשר ונרטיב אל מול שאלות פורמליסטיות, רעיוניות, חומריות ואסתטיות.

באמצעות דיון המשלב בין תכנים ויזואליים לתיאורטיים, הגשת תרגילים ופרזנטציות, וביקור בתערוכות - נעמיק בסוגיות שונות הכרוכות בהצבה (גודל, פורמט, אופני תלייה, אופני תצוגה, סוג החלל, תחביר ועוד), איזו קריאה הן מציעות לעבודה ובאיזה אופן הן משפיעות על המפגש עם הצופה.

סדנא לכלים מקצועיים / מיכל טוביאס
קורס זה יספק לסטודנטים בשנתם השלישית, ידע לקידום עצמם בסיום לימודיהם. דרך שיחות, הרצאות והתנסות, ירכוש הסטודנט את הכלים הדרושים לנווט את דרכו מחוץ לחממת בית הספר. בין התכנים בקורס - כלים לקידום באינטרנט, מיפוי חללי תצוגה בתל אביב וירושלים, הכרות עם מילגות ופרסים בארץ ובעולם, קידום יוזמות קבוצתיות, הקמת סטודיו מקצועי, צילום אירועים התנהלות כספית, איך לתעד את עבודת האמנות שלי ואת חלל התערוכה, איך לכתוב טקסט, זכויות יוצרים ועוד.
  • במהלך פסטיבל מוסררה מיקס יתקיימו סיורים מודרכים שיקחו את קהל המבקרים אל תוככי הפסטיבל. במהלכם נעמיק בעבודות השונות המוצגות בפסטיבל ובסיפורים שמאחוריהן, ניפגש עם אמנים נבחרים ונקבל הסברים מיו...
  • פסטיבל האמנות והמוזיקה הבינלאומי "מוסררה מיקס" חוזר זו השנה ה-22 לקמפוס המקצועי ולבניין ההיסטורי של בית הספר, עם תוכנית רב־תחומית בין־לאומית עשירה הכוללת פרפורמנס, וידאו־ארט, הופעות מוזיקה ועב...
  • ב- 31 למאי, במסגרת פסטיבל ירושלים לאמנויות, יוקרנו שניים סרטי ביה"ס בתוכנית סרטי סטודנטים שתוצג ב"מפעל":"שיר אהבה לירושלים"/ אביגיל צדיקמוזיאון רוקפלר בירושלים,2018. בשעות הפתיחה לקהל אני נכנסת עם ח...
  • מוסררה מיקס #22שלושה ימים של תוכנית רב־תחומית בינלאומיתפרפורמנס / וידאו־ארט / הופעות מוזיקה / עבודות אודיו־ויזואליותמה-24 ועד ה-26 במאי | הכניסה חופשיתמחכים לכם.ן!...
  • במחצית השנה האחרונה נרקם פרויקט צילום חברתי בין סטודנטים שנה ג' מהמחלקה לצילום במוסררה, לבין דיירי הדיור המוגן  "נופי מוצא" מרשת נוה עמית /הפרויקט הניב תערוכת צילום אשר תוצג ברחבי בית הדיו...
חדשות