הרשמה לניוזלטר

נגישות

בשנה השניה נפתחת בפני הסטודנטים בחירה בין קורסים מתקדמים בתחומים שונים. במהלך השנה הסטודנטים מחדדים את הקול היחודי שלהם ואת התמהיל הבין תחומי שבונה את השפה היצירתית שלהם. במהלך השנה עובדים הסטודנטים על פרוייקטים מורכבים יותר כמו גם על שיתופי פעולה בין מחלקתיים, בינלאומיים ופרויקטים חוץ בית ספריים. 

מבוא ליצירה התנסותית / שראון פז

האמצעים הטכנולוגיים הנגישים לאמנים כמו גם לשאר האוכלוסייה כיום (מחשבים, אמצעים אלטרוניים, מידע DIY) ובמקביל הדמוקרטיזציה של החשיפה הציבורית (האינטרנט, שיתוף חברתי ושיתופי ידע, קהילות ותתי קהילות, התקשורת) מאפשרים כיום יותר מתמיד לערב את ה'צופה' בשלבים שונים של התהליך היצירתי ויוצרים בלבול בין יוצר לצופה, משתמש, מבקר, מתנסה ועוד. בקורס נקיים מרחב סדנאי שבו הסטודנטים והעולם סביבם ישמשו בעירבובייה יוצרים וצופים, מגיבים ומגרים, חוקרים ומבקרים, שואלים ומפגינים. לאורך כל הקורס יערכו ניסויים מגוונים, מתוכננים ומפתיעים אשר בהם ידרשו הסטודנטים בעוד הם מתנסים בעצמם לחדד את העמדה שלהם בספקטרום ההתנסותי (שפה, כלים, עמדה כלפי הקהל) ואת המיומנות שלהם ביצירת התנסות משכנעת ונוגעת. בעזרת שימוש בכלים פשוטים (טקסט, דרמה, פרובוקציה) יחד עם אמצעים מתקדמים (אלקטרוניקה, סנסורים) נשאף לייצר נקודות מפגש אמיתיות בין הסטודנטים לבין עצמם ובין הקורס לבין העולם החיצון ולגייס את הסובב אותנו כתומך ומשקף של התהליך היצירתי. במהלך הקורס נקיים סדנא פעילה בה ניצור, נתנסה וננסה על אחרים. כמו כן ינתנו תרגילי בית קצרים ומתמשכים.

אסף אלבוחר 3צילום: אסף אלבוחר

מבוא לדפוס / יעל גביש
הקורס יחקור את עשיית הדימויים כראקציה לעולם, את התהליך הנמשך של היצירה בכל זמן וכל מקום. כל סמסטר בקורס יחשוף את הסטודנטים לסוגי עשייה במרחבים שונים. השנה תתחיל בחוץ ותמשיך בפנים. בסמסטר הראשון נייצר דימויים ברחוב. הריאקציה לרחוב ולעיר תתועל לכתיבת יומן דימויים ב- sketch bookבמקביל לעבודת רחוב גדולה שיכולה להיות ריאקציונרית או תיעודית אישית. לכל פרויקט רחוב יתווספו עבודות נילוות במדיומים אחרים – אנימציה, צילום, בלוג, רישום, פיסול וכדומה. בסמסטר השני הדגש יהיה על הקשר בין הדימוי למילה הכתובה ועל הקשר בין הוקטור לביטמפ. בתחילת הסמסטר נבדוק את יחסי הטקסט והדימוי החולקים את אותו המרחב. בחלקו השני של הסמסטר יחקר נושא הווקטור- הדימוי הגראפי שנוצר במחשב והקשר שלו לחומר פיזי ולדימוי 'חיצוני' מפוקסל. העבודה תעשה בכמה מישורים – מקטעי סרטים והרצאות, עבודה פיזית ברחוב ובסדנה ועבודה אישית ב- sketch book שתהיה המרחב המתמשך של העשייה השנתית. בקורס יושם דגש על עבודת ידיים, השקעה במטלות הבית וקריאת טקסטים/צפייה בסרטים.

אינטראקטיב מתקדם / צביק'ה מרקפלד
הקורס נועד להכשיר את המשתתפים לבנות עצמים אינטרקטיביים בהתבסס על פלטפורמת החומרה/תוכנה הפתוחה ארדואינו.
במהלך הקורס הסטודנטים:
• ילמדו להבין מהו חשמל לשימושיו הבסיסיים וכיצד קוראים סכמות חשמליות בסיסיות
• יעברו הכשרה באלקטרוניקה בסיסית
• ילמדו כיצד לגשת למערכות אלקטרוניות קיימות כדי למחזר/להנציל מהן רכיבים ותתי מערכות, לבניית חדשות (Tikering, circuit-bending, hacking)
• יבינו את יסודות שפת התכנות המשמשת את הארדואינו
• ילמדו וישתמשו בעקרונות החישה באמצעות סנסורים שונים: אור, חום, מגע, ועוד.
• ילמדו וישתמשו בעקרונות ההפעלה החשמלית של רכיבים פעילים (אקטואטורים) שונים דוגמת מנועים, רמקולים, אלקטרומגנטים ועוד
• יתרגלו בניה של רובוטים פשוטים בעלי מערכות הנעה מבוססות רטט
• יכירו דגמי אינטרקציה שונים מהעבר/ההסטוריה של עבודות אינטרקטיביות
• ייצרו עבודות בעלות מודלי אינטרקציה חדשים, מקוריים, רעננים, מרמת העיקרון ועד לרמת המימוש
מבנה הלימודים: 1 ש"ש הרצאה פרונטלית 1 ש"ש הדגמה ותרגול בכיתה 2 ש"ש תרגול מעבדה

וידאו ארט / ורה קורמן
תכנית לימודי הווידאו ארט תתמקד במערכת היחסים המורכבת בין אמנות, טכנולוגיה, תרבות פופולרית ואקטיביזם חברתי, המאפיינת את תולדות הווידאו ארט כמו יצירות ויוצרי וידאו רבים עד היום. הווידאו ארט שהתאפיין באנטי אסתטיות ובפעילות ניסיונית, הפך להיות אחד המדיומים השולטים והנפוצים בעולם האמנות העכשווית. בנוסף, התרחבות המדיה וריבוי המסכים הפכו את המדיום לחוויה יומיומית במרחב הציבורי והפרטי.נדון לעומק בחשיבותו של הווידאו בעולם המיצג, בווידאו כאלמנט פיסולי, במיצב, בפידבק ובמצלמות נסתרות, באקטיביזם חברתי, בפרודיה ככלי לביקורת, בתפקיד החדש של הצופה, בדוקומנטרי האישי, במקומו של הגוף, בשלבים הקולנועיים, בהשפעות שפת הציור והפיסול, באינטראקטיביות ובאינטרנט. מהלכים היסטוריים וסוגיות מרכזיות בעולם הווידאו יתורגמו מדי סמסטר לתרגילים, תוך כדי שימת דגש על העשרת האמצעים והמיומנות האסתטיות, פיתוח תכנים ותהליכי עבודה. המצאה, תכנון והפקה יתרחשו באמצעות דיונים קבוצתיים, צפייה בקטעי וידאו, קריאה בטקסטים, תרגילי סטודיו מעשיים והגשת עבודות. מרכז הדיון ייווצר סביב מוקדי העניין שיעלו מעבודותיהם של הסטודנטים.

אפטר אפקט / רן אייזנשטאט
מטרת הקורס - להקנות לסטודנטים כלי עריכת וידאו מתקדמים תוך למידה של תוכנת After  Effect ומגוון האפשרויות הטמונות בה, התנסות בטכניקות פוסט פרודקשן השאולות מעולם הטלויזיה המסחרית ויישומן בעולם האומנות.פרויקט רב תחומי (בשיתוף עם המחלקה למוזיקה חדשה והאקדמיה למחול) / ורה קורמן, קיקי קרן הוס, ענת שמגר
פרויקט משותף עם קורס כוריאוגרפים באקדמיה למוזיקה ומחול והמחלקה למוזיקה חדשה של מוסררה. במסגרת הפרויקט יוצרים הסטודנטים מופע רב תחומי המשלב תנועה, הקרנת וידאו ומוזיקה. הפרויקטים מוצגים בפסטיבל מוסררה מיקס.

פסקול / אורי דרומר
קורס משותף עם המחלקה למוזיקה חדשה. הקורס יעסוק בתפקידיו השונים של פס-הקול בסרט (תיאוריה ומעשה), ינותחו פסי קול של סרטי קולנוע שונים, סרטי אנימציה ווידאו ארט. נעמוד על טכניקות וגישות שונות בהם עובדים במאים ביחס לפס הקול (היצ'קוק, לינץ, קרוננברג, אנטוניוני, גודאר). יחסי תמונה קול, חלל אקוסטי וחלל ויזואלי, סרטים אילמים ומדברים. ספישל אפקטס, סאונדסקיפס. במהלך השנה יוגשו פרויקטים שונים בהם ידרשו הסטודנטים להכין פס קול לפרויקטים וסרטים שונים, יתנסו בעבודת בסאונד ופסי קול לאנימציה וילמדו טכניקות לניתוח פסי קול.

VR / טל הרינג
קורס שנתי המתמקד ביצירת חוויות אמנותיות במציאות מדומה / רבודה, המעניק סט כלים רב גוני ליצירה עצמאית בתחום, הכולל - צילום ועריכה של וידיאו 360, לימוד מעשי של התוכנה Unity3D, סריקות פוטוגרמטריות, צילום וידיאו ווליומטרי, עיצוב סביבות תלת-מימדיות, וכתיבת קוד בסיסי בשפה #C.

מיפוי וידאו / אריק פוטרמן
קורס מיפוי וידאו עוסק בטכניקות הקרנת וידאו שונות אשר בשנים האחרונות נכנסו לשימוש נרחב בתחומי אמנות רבים. הקורס יתן מבוא לעולם הקרנות וידאו חיות, מיצבי וידאו ומיפוי הקרנה ויחשוף את הסטודנטים לעבודות שונות בתחום. נלמד אופציות ודרכים שונות למיפוי הקרנה, מיפוי הקרנה על אובייקטים ומיפוי הקרנה על מבניםהסטודנטים ירכשו ידע בהפעלת תוכנת ויג׳י ומיפוי הקרנה (Resolume Arena) ורקע לתוכנות נוספות. במהלך הקורס יפתחו הסטודנטים פרוייקט מיפוי הקרנה/אובייקט/וידאו אינסטליישן באופן אישי או בקבוצות (עבודות נבחרות יוצגו בפסטיבל מוסררה מיקס).

עבודות מיפוי של סטודנטים מהמחלקה לאמנות מדיה- חדשה

האולפן הדיגיטלי / ליאור פינסקי

(קורס בחירה)
הקניית כלים בסיסיים לעבודה מוזיקאלית בעולם הדיגיטלי. דרך לימוד של התוכנות המובילות בתחום היצירה האלקטרונית (Ableton Live, Kontakt, Audio Mulch) נכיר את יסודות המידי, הסיקוונסינג, עיצוב צלילי (Sound Design) ועיבוד צלילי (Sound Processing). כמו כן נתנסה בעבודה עם קונטרולרים וכרטיסי קול ובהופעות חיות בהן משולבת העבודה הדיגיטלית.
חדשות