הרשמה לניוזלטר

להרשמה לניוזלטר

נגישות

תכנית הלימודים במחלקה לאמנות מדיה-חדשה מתמקדת בארבעה תחומים עיקריים: וידאו (כולל עריכה, צילום, מיפוי וכו׳), סאונד (כולל עריכה, הקלטות שטח, קומפוזיציה וכו׳) ,אינטראקטיב (כולל אלקטרוניקה, תכנות פיזי בסיסי וכו׳) ומיצב (כולל פיתוח חומרים, הצבה בחלל וכו׳). במהלך הלימודים הסטודנטים ילמדו להכיר את התחומים השונים וליצור לעצמם את התמהיל הבין תחומי שירכיב את השפה היצירתית הייחודית שלהם.

במקביל ללימודים בקורסים השונים, אנו במחלקה מדגישים את הרב תחומיות באמצעות שיתוף פעולה בין קורסים בתחומים שונים וחותרים לייצר לסטודנטים הזדמנויות לפתח פרוייקטים במסגרות חוץ בית ספריות אשר יכינו את הסטודנטים לעתידם המקצועי בתום לימודיהם. 

בשנה הראשונה לומדים הסטודנטים את ייסודות תחומי היצירה של המחלקה לאמנות מדיה-חדשה. המערכת נועדה לחשוף בפני הסטודנטים תחומי יצירה מגוונים ולהעניק ייסודות לחשיבה יצירתית ועשייה אומנותית. בשנה א׳ סטודנטים לומדים כיצד לנהל תהליך עבודה יצירתי, לזקק קונספט ולבטא רעיונות באמצעות חומרים וטכנולוגיות מגוונות. 

מבוא לאמנות מדיה-חדשה / ורה קורמן

הקורס יהווה חרך הצצה לעולם האמנות מדיה-חדשה. במהלך הקורס יחקרו הסטודנטים את אמנות האמנות מדיה-חדשה על כל גווניה, הקורס יעקוב אחר עקרונות בסיסיים המעניקים לאמנות מדיה-חדשה את ייחודה בעולם האמנות. באמצעות תרגילים מעשיים קצרים יוכלו הסטודנטים להתנסות בפנים השונות של המרחב האומנותי של האמנות מדיה-חדשה ולהתחיל לנסח סגנון אישי ואמירה ייחודית. בסיום כל שיעור ינתן תרגיל שאותו יש להגיש בשיעור שלאחר מכן. הקורס מפרק את נושא יצירת האמנות מדיה-חדשה המגוון והמורכב למספר אופני יצירה אשר נושקים לתחומי אמנות שונים אשר חוברים יחד בכדי ליצור את עולם האפשרויות של התחום. בכדי לתת טעימה ולאפשר לחיבורים לקרות במהלך הקורס נעבור על מספר נושאי ליבה שהם עמודי תווך ליצירת אמנות מדיה-חדשה עכשווית - יצירה עדכנית, יצירה חברתית, יצירה משותפת, יצירה טכנולוגית, יצירה חוויתית ויצירה רב תחומית.

סדנאות אורח / מרצים שונים
במסגרת הקורס יגיעו מגוון אמנים להעביר סדנאות שנובעות מהפרקטיקה האמנותית האישית שלהם, זו הזדמנות פז להכיר ולקבל השראה מסדרת המפגשים הזו עם אמנים מהשורה הראשונה בארץ. השנה יגיעו אל המחלקה האמנים שי יחזקלי, עוז מלול, יניב שיינפלד, חן כהן, דור זליכה לוי, מרב קמל, תומר דמסקי והאוצרת מעיין שלף.

מבוא לאינטראקטיב / דוד לוקארד
הקורס הוא מבוא ליצירה טכנולוגית באמצעות פלטפורמת החומרה/תוכנה הפתוחה Arduino, המשמשת מאות אלפים ברחבי העולם לבניית פרוייקטים המשלבים אלמנטים פיזיים עם תוכנה (Physical Programming). המשתתפים בקורס יקבלו כלים טכנולוגיים מגוונים לייצור דיגיטלי ויצירת מנגנונים קינטיים ואינטראקטיביים. בין הנושאים הנלמדים: מידול דו ותלת ממדי, חיתוך בלייזר, הדפסה בתלת מימד ותכנות בקרי ארדואינו. בין השאר, כולל הקורס מבוא לאלקטרוניקה והיכרות ועבודה עם רכיבים אלקטרוניים שונים כגון נגדים, לדים, מנועים, חיישנים שונים, כרטיסי אודיו ועוד.

סדנה רעיונית / אורי דרומר
סדנה מתקדמת העוסקת בתיאוריות עכשווית באמנות דרך קריאת טקסטים, הקרנת שקופיות ודיון בכיתה. מבין הנושאים הנלמדים יהיו פוסט מודרניזם משנות ה- 80 ואילך, פמיניזם בעידן הפוסט מודרני, מחשבים וטכנולוגיות לקראת המאה ה- 21.

צילום וידאו / אריק פוטרמן 
הקורס נועד להעמקת ההכרות הטכנית, המעשית והתיאורטית עם מדיום צילום הוידאו. הקורס יעניק כלים לצילום וידאו דיגיטלי, תאורה וסאונד תוך כדי מחשבה על שימוש בחומרי הגלם, עריכה ותהליך יצירתי מלא של עבודות וידאו ארט וסרטים קצרים בסגונות שונים. במהלך הקורס נצפה וננתח קטעים מתוך סרטים ועבודות וידאו אשר יחשפו את הסטודנטים לסגנונות צילום שונים בתולדות הקולנוע והוידאו ארט.

מעבדת חומרים פיסולית / איילה לנדאו
במהלך הקורס התלמידים יחשפו, יכירו ויתנסו בפיסול בחומרים שונים, נגישים ויומיומיים. ננסה להבין את משמעויות הכנסת חומרים אלו לתוך האמנות, אלו פעולות ניתן לבצע בעזרת החומרים, אתם ועליהם. נלמד גם לעבוד עם מיכשור מתאים, כמו גם שילוב בין פרקטיקות שונות.

מבוא לפרפורמנס / כנרת חיה מקס
במסגרת הקורס נייצר פלטפורמה קבועה ובעלת המשכיות שמאפשרת חשיבה ותרגול מעשי של דרכי ביטוי מבוססי נוכחות של האמן והקהל תוך התייחסות לתנאים של החלל, לביוגרפיה של האמן, לאופי האירוע ולזמן בו הוא מתקיים.

תולדות האמנות / עירית כרמון
קורס מבוא לשפת האמנות החזותית. צירו המרכזי יתמקד באופני ייצוג הגוף האנושי תוך התייחסות למרחב הדו- מימדי והתלת- מימדי בהקשריהם התרבותיים והרעיוניים. השיעורים העיוניים ילוו בביקורים בתערוכות.


צילום יוני שוברישום בהקרנה. צילום: יוני שוב


סאונד / ליאור פינסקי
הקורס עוסק בלימוד המדיום תוך כדי יצירה והתנסות עם עולם הצליל. בקורס נלמד את בסיס תורת הקול, יסודות עבודה עם תוכנות ליצירה מוסיקלית (Ableton Live), הקלטה ועריכת אודיו ובניה של מחוללי צליל אלקטרוניים שונים. הקורס ילווה בהכרות עם עבודות אמנות פורצות דרך של מוזיקאים ניסיוניים ואמנים פלסטיים שבחנו את הגבולות של הטכנולוגיה והשימוש בקול בעבודותיהם. כמו כן נכיר דוגמאות לשילוב מדיה מגוונת בעבודות אמנות דוגמת Sound Poetry, רדיו ארט, Soundscape ועוד. הקורס ילווה בתרגילים מעשיים בהם ידרשו הסטודנטים ליצור יצירות מתוך התנסות בפועל עם החומר הנלמד.

רישום / מיטל כץ מינרבו
בקורס יילמדו רישום טבע דומם, רישום מודל בעירום ורישום פורטרט. הסטודנטים ילמדו טכניקות רישום מגוונות (רישום אקדמי, אקספרסיבי, קולאז, פוזות מהירות וארוכות, פרספקטיבות ועוד). כמו כן המרצים יחשפו בפני הסטודנטים אמנים ועבודות העוסקות ברישום בעבר ובהווה.

וידיאו ועריכה / רן אייזנשטאט
הקניית השפה הקולנועית דרך עולם הקולנוע הנסיוני, וידאוקליפים וקולנוע דוקמנטרי. במהלך הקורס ירכשו התלמידים כלים לצילום ועריכה בוידאו דרך לימוד התוכנות Adobe Premiere ו Adobe Encore. לצד תרגילים שונים שינתנו במהלך השנה, יציגו הסטודנטים בסוף השנה סרט שצילמו וערכו.

פוטושופ / אלי דייץ
הכרת התוכנה על בוריה ככלי חיוני ואפקטיבי למעצב בעידן העכשווי. הבנת הכלים העומדים לרשות המעצב לטיפול בדימוי, הפעלת מניפולציות למיניהם, תיקוני צבע, גודל, צורה וכד'. הכרת סוגי הקבצים השונים, הכנתם לעימוד עבור מוצרי דפוס ומוצרי הדמיה ורשת.

מבוא ל VR / דומיניק גרייס
קורס שנתי המתמקד ביצירת חוויות אמנותיות במציאות מדומה / רבודה, המעניק סט כלים רב גוני ליצירה עצמאית בתחום. הקורס כולל צילום ועריכה של וידיאו 360, לימוד מעשי של התוכנה Unity3D, סריקות פוטוגרמטריות, צילום וידיאו ווליומטרי, עיצוב סביבות תלת-מימדיות, וכתיבת קוד בסיסי בשפה #C.

VR57

תוכנה וקטורית Adobe Illustrator / אלי דייץ
הכרת התוכנה על בוריה ככלי חיוני ואפקטיבי למעצב בעידן העכשווי. הבנת הכלים העומדים לרשות המעצב ליצירת דימוי וקטורי, רישום דיגיטלי, שילוב הדימוי המצולם (המטופל בפוטושופ) במערך דימויים, צורות צבעים וטקסט המגיעים מעולם וקטורי (אילוסטרייטור).
  • במהלך פסטיבל מוסררה מיקס יתקיימו סיורים מודרכים שיקחו את קהל המבקרים אל תוככי הפסטיבל. במהלכם נעמיק בעבודות השונות המוצגות בפסטיבל ובסיפורים שמאחוריהן, ניפגש עם אמנים נבחרים ונקבל הסברים מיו...
  • פסטיבל האמנות והמוזיקה הבינלאומי "מוסררה מיקס" חוזר זו השנה ה-22 לקמפוס המקצועי ולבניין ההיסטורי של בית הספר, עם תוכנית רב־תחומית בין־לאומית עשירה הכוללת פרפורמנס, וידאו־ארט, הופעות מוזיקה ועב...
  • ב- 31 למאי, במסגרת פסטיבל ירושלים לאמנויות, יוקרנו שניים סרטי ביה"ס בתוכנית סרטי סטודנטים שתוצג ב"מפעל":"שיר אהבה לירושלים"/ אביגיל צדיקמוזיאון רוקפלר בירושלים,2018. בשעות הפתיחה לקהל אני נכנסת עם ח...
  • מוסררה מיקס #22שלושה ימים של תוכנית רב־תחומית בינלאומיתפרפורמנס / וידאו־ארט / הופעות מוזיקה / עבודות אודיו־ויזואליותמה-24 ועד ה-26 במאי | הכניסה חופשיתמחכים לכם.ן!...
  • במחצית השנה האחרונה נרקם פרויקט צילום חברתי בין סטודנטים שנה ג' מהמחלקה לצילום במוסררה, לבין דיירי הדיור המוגן  "נופי מוצא" מרשת נוה עמית /הפרויקט הניב תערוכת צילום אשר תוצג ברחבי בית הדיו...
חדשות