הרשמה לניוזלטר

נגישות

תכנית הלימודים במחלקה לאמנות מדיה-חדשה מתמקדת בארבעה תחומים עיקריים: וידאו (כולל עריכה, צילום, מיפוי וכו׳), סאונד (כולל עריכה, הקלטות שטח, קומפוזיציה וכו׳) ,אינטראקטיב (כולל אלקטרוניקה, תכנות פיזי בסיסי וכו׳) ומיצב (כולל פיתוח חומרים, הצבה בחלל וכו׳). במהלך הלימודים הסטודנטים ילמדו להכיר את התחומים השונים וליצור לעצמם את התמהיל הבין תחומי שירכיב את השפה היצירתית הייחודית שלהם.

במקביל ללימודים בקורסים השונים, אנו במחלקה מדגישים את הרב תחומיות באמצעות שיתוף פעולה בין קורסים בתחומים שונים וחותרים לייצר לסטודנטים הזדמנויות לפתח פרוייקטים במסגרות חוץ בית ספריות אשר יכינו את הסטודנטים לעתידם המקצועי בתום לימודיהם. 

בשנה הראשונה לומדים הסטודנטים את ייסודות תחומי היצירה של המחלקה לאמנות מדיה-חדשה. המערכת נועדה לחשוף בפני הסטודנטים תחומי יצירה מגוונים ולהעניק ייסודות לחשיבה יצירתית ועשייה אומנותית. בשנה א׳ סטודנטים לומדים כיצד לנהל תהליך עבודה יצירתי, לזקק קונספט ולבטא רעיונות באמצעות חומרים וטכנולוגיות מגוונות. 

מבוא לאמנות מדיה-חדשה / שראון פז

תקציר - הקורס יהווה חרך הצצה לעולם האמנות מדיה-חדשה. במהלך הקורס יחקרו הסטודנטים את אמנות האמנות מדיה-חדשה על כל גווניה, הקורס יעקוב אחר עקרונות בסיסיים המעניקים לאמנות מדיה-חדשה את ייחודה בעולם האמנות. באמצעות תרגילים מעשיים קצרים יוכלו הסטודנטים להתנסות בפנים השונות של המרחב האומנותי של האמנות מדיה-חדשה ולהתחיל לנסח סגנון אישי ואמירה ייחודית. בסיום כל שיעור ינתן תרגיל שאותו יש להגיש בשיעור שלאחר מכן. הקורס מפרק את נושא יצירת האמנות מדיה-חדשה המגוון והמורכב למספר אופני יצירה אשר נושקים לתחומי אמנות שונים אשר חוברים יחד בכדי ליצור את עולם האפשרויות של התחום. בכדי לתת טעימה ולאפשר לחיבורים לקרות במהלך הקורס נעבור על מספר נושאי ליבה שהם עמודי תווך ליצירת אמנות מדיה-חדשה עכשווית - יצירה עדכנית, יצירה חברתית, יצירה משותפת, יצירה טכנולוגית, יצירה חוויתית ויצירה רב תחומית.

פרויקט משותף של המחלקה לאמנות מדיה-חדשה והאקדמיה למחול

צילום וידאו / אריק פוטרמן 
הקורס נועד להעמקת ההכרות הטכנית, המעשית והתיאורטית עם מדיום צילום הוידאו. הקורס יעניק כלים לצילום וידאו דיגיטלי, תאורה וסאונד תוך כדי מחשבה על שימוש בחומרי הגלם, עריכה ותהליך יצירתי מלא של עבודות וידאו ארט וסרטים קצרים בסגונות שונים. במהלך הקורס נצפה וננתח קטעים מתוך סרטים ועבודות וידאו אשר יחשפו את הסטודנטים לסגנונות צילום שונים בתולדות הקולנוע והוידאו ארט.

מעבדת חומרים פיסולית / איילה לנדאו
במהלך הקורס התלמידים יחשפו, יכירו ויתנסו בפיסול בחומרים שונים, נגישים ויומיומיים. ננסה להבין את משמעויות הכנסת חומרים אלו לתוך האמנות, אלו פעולות ניתן לבצע בעזרת החומרים, אתם ועליהם. נלמד גם לעבוד עם מיכשור מתאים, כמו גם שילוב בין פרקטיקות שונות.

צילום יוני שוברישום בהקרנה. צילום: יוני שוב


סאונד ואמנות / ליאור פינסקי
הקורס עוסק בלימוד המדיום תוך כדי יצירה והתנסות עם עולם הצליל. בקורס נלמד את בסיס תורת הקול, יסודות עבודה עם תוכנות ליצירה מוסיקלית (Ableton Live), הקלטה ועריכת אודיו ובניה של מחוללי צליל אלקטרוניים שונים. הקורס ילווה בהכרות עם עבודות אמנות פורצות דרך של מוזיקאים ניסיוניים ואמנים פלסטיים שבחנו את הגבולות של הטכנולוגיה והשימוש בקול בעבודותיהם. כמו כן נכיר דוגמאות לשילוב מדיה מגוונת בעבודות אמנות דוגמת Sound Poetry, רדיו ארט, Soundscape ועוד. במהלך הקורס יבחנו גם יחסי אודיו<->ויז'ואל ונבחן את השפעתם האחד על השניה. הקורס ילווה בתרגילים מעשיים בהם ידרשו הסטודנטים ליצור יצירות מתוך התנסות בפועל עם החומר הנלמד.

תולדות האמנות / עירית כרמון
הקורס הינו מבוא לשפת האמנות החזותית. צירו המרכזי יתמקד באופני ייצוג הגוף האנושי תוך התייחסות למרחב הדו- מימדי והתלת- מימדי בהקשריהם התרבותיים והרעיוניים. השיעורים העיוניים ילוו בביקורים בתערוכות.


מבוא לוידיאו ועריכה - פרימייר / רן אייזנשטאט
הקניית שפה קולנועית לתלמידי צילום דרך עולם הקולנוע הנסיוני, וידאוקליפים וקולנוע דוקמנטרי. במהלך הקורס ירכשו התלמידים כלים לצילום ועריכה בוידאו,  ויילמדו התוכנות: Premier, Encore DVD  . לצד תרגילים שונים, יציגו הסטודנטים בסוף השנה, סרט שצילמו וערכו.

מבוא לאינטראקטיב / צביק'ה מרקפלד
קורס מבוא ליצירה טכנולוגית באמצעות פלטפורמת החומרה/תוכנה הפתוחה ארדואינו, המשמשת מאות אלפים ברחבי העולם לבניית פרוייקטים המשלבים אלמנטים פיזיים עם תוכנה (Physical Programming). בין השאר, כולל הקורס היכרות עם רכיבים אלקטרוניים וחשמליים כגון נגדים, לדים, מנועים, חיישנים שונים, כרטיסי אודיו ועוד, מבוא לאלקטרוניקה ולתוכנה, מדריך מעשי לפירוק והנצלת פסולת אלקטרונית, עיצוב ותכנות מחדש של משחקים וחפיצים אלקטרוניים קיימים (toy hacking) ועוד. אין צורך ברקע מקדים, רק במעט חשיבה לוגית סדורה ובחשק לפרק, להרכיב, ומה שביניהם.

מבוא לדפוס / יעל גביש
הקורס יחקור את עשיית הדימויים כראקציה לעולם, את התהליך הנמשך של היצירה בכל זמן וכל מקום. כל סמסטר בקורס יחשוף את הסטודנטים לסוגי עשייה במרחבים שונים. השנה תתחיל בחוץ ותמשיך בפנים. בסמסטר הראשון נייצר דימויים ברחוב. הריאקציה לרחוב ולעיר תתועל לכתיבת יומן דימויים ב- sketch bookבמקביל לעבודת רחוב גדולה שיכולה להיות ריאקציונרית או תיעודית אישית. לכל פרויקט רחוב יתווספו עבודות נילוות במדיומים אחרים – אנימציה, צילום, בלוג, רישום, פיסול וכדומה. בסמסטר השני הדגש יהיה על הקשר בין הדימוי למילה הכתובה ועל הקשר בין הוקטור לביטמפ. בתחילת הסמסטר נבדוק את יחסי הטקסט והדימוי החולקים את אותו המרחב. בחלקו השני של הסמסטר יחקר נושא הווקטור- הדימוי הגראפי שנוצר במחשב והקשר שלו לחומר פיזי ולדימוי 'חיצוני' מפוקסל. העבודה תעשה בכמה מישורים – מקטעי סרטים והרצאות, עבודה פיזית ברחוב ובסדנה ועבודה אישית ב- sketch book שתהיה המרחב המתמשך של העשייה השנתית. בקורס יושם דגש על עבודת ידיים, השקעה במטלות הבית וקריאת טקסטים/צפייה בסרטים.

מבוא לאמנות דיגיטלית / רונן אידלמן

פוטושופ, אינדיזיין / יעל גביש

חדשות