הרשמה לניוזלטר

נגישות

חזרה לדף תערוכות קודמות - גלרית המסדרוןעל-פי המילון , המונח מציצנות מוגדר כפאראפיליה, סוג של פעילות מינית לא מקובלת, סטייה המתבטאת בהצצה על אנשים אחרים תוך כדי הסתכנות. פעילות זו מתרחשת תמיד בסתר, מה שמעניק לה את אופייה המסתורי-סקסאפילי ואת בעיטת האדרנלין בדם.

המציצן איננו אדם אשר יד-המקרה זימנה לו אירועים מרגשים על הדרך, כי אם כזה היוצא בכוונה תחילה אל השיטוט האובססיבי אחר מה שליבו וגופו מבקשים. זוהי דמות המשוטט אשר החליף את שבילי הגן המוארים היטב בחורי הדלת ובשיחים עבותים.
המציצנות היא תחליף להשבעת היצר והסקרנות של אדם אשר איננו חש מספיק בטחון לגשת לאותו גירוי באופן ישיר. מה שמדהים, בהקשר של תופעה זו בחיינו המודרניים, הוא שינוי התפיסה החברתית ביחס אל פעולת המציצנות על כל רבדיה. אפשר לומר כי העולם המודרני מעודד אותנו לאקט זה, ובין הפייסבוק לאתרי סקס קשה מאד להימנע מנגיסה בפרי התועבה. אין אנחנו צריכים עוד לצאת מהבית ולטפס על עצים, המציצנות הפכה נגישה וכמעט נראה כי היא השחרור החדש של האדם העובד.
התערוכה "מציצנות", באה לבחון את היחסים החדשים שנרקמו בין האדם המודרני לבין מושאי ההצצה ואת השינוי שחל בפעולה עצמה. האם מציצנות עדין יכולה לרגש כמו פעם? האם שיטוט אינטרנטי יכול לתת סיפוק כמו רחובות חשוכים וחורי הצצה?
תערוכה זו משלבת בתוכה עבודות של מורי בית הספר, בוגרים ותלמידים, ודרך המדיות השונות היא תנסה לנסח את השאלות העולות ממושג ההצצה, כפי שהוא נצפה בימינו.
אוצרות וטקסט תערוכה : מיכל טוביאס
הנחייה: איילת השחר כהן
מציגים: אבי סבג, איילת השחר כהן, איציק הרוש, איתי נדב, אליה טוכנבג, חן שריקר, ליאת קרן, מאיה רביחיא, מיכל הררי, מיכל טוביאס, נעם פרנקורטר, סיוון אויזן, עידו ערן, שון שר-לב, שיראל ספרא, שרון הורודי ורועי בושי.

 

חדשות