בר אלטרס

Bar Altarasبار التراس
Slider

שורשים של גוף אחד

הצבת סאונד ומופע

ביצירה שורשים של גוף אחד מציעה בר אלטרס יחד עם דניאלה ליונגסברג פרקטיקות של התבוננות והאזנה מוגברות המתרחשות בו זמנית, ככלים לבחינה מחודשת של הקשר בין מחול ומוזיקה. זו יצירה המזמינה להקשיב למחול כצלילים ולראות את הסאונד כתנועות פיזיות במרחב. יצירה השואפת לגלות ולנסח כלי נגינה ייחודי בו הקשר בין פעולת הנגינה לפעולת הריקוד הוא קשר בלתי נפרד המאפשר היווצרות של גוף חדש, המשתחרר מגבולות המדיום. גוף המתקיים בתוך חלל המורכב מתשעה מיקרופונים המייצרים שדה של פידבקים ורמקול אחד הננשא על גופה של אחת האמניות.

יצירה זו נולדה מתוך סדרת יצירות קודמת של בר אלטרס. בר ממשיכה בחיפוש מתמיד אחר תודעה מוגברת היכולה להכיל שני מדיומים בו זמנית. חיפוש אחר מידה של סימביוזה בין המדיומים ושבירה של הנפרדות ביניהם. ביצירה זו, הוסיפה חיפוש אחר מקום הסומך על הקשר בין המדיומים. פרפורמנס שבו תודעת האמנית אינה חייבת להכיל את כל המידע יחד ומאפשרת לתנועות בלתי מתוכננות להופיע אינטואיטיבית ולהשפיע. שכן המערכת עצמה יוצרת את הקשר בין המחול המוזיקה והאמנית, כך שהוא מתקיים וחי מעצם נוכחותה ברגע.

מהופעה להופעה האמניות יקיימו תהליך דוקומנטציה נמשכת אשר ישפיע על התפתחות היצירה המוצבת, בבחינת יצירה המולידה יצירה חדשה. לאחר כל מופע יציבו האמניות את תיעוד ההופעה האחרונה בחלל ויאפשרו מפגשים מפתיעים בין הפסקולים השונים. כך הקהל יכול להגיע פעם נוספת ולפגוש יצירה שונה, המכילה ומתייחסת ליצירה בה נכח בפעם קודמת.

עיצוב תאורה- אלה אלטרס

ליווי- אמיר מאיר, ערן זקס, דן וינשטיין

בר אלטרס- כוריאוגרפית, רקדנית ואמנית סאונד. בעשייתה האמנותית אלטרס חוקרת מערכות בלתי צפויות רב תחומיות ועוסקת בניסיון ליצירת התמזגות טוטאלית בין התחומים מחול ואמנות הסאונד. אלטרס היא בוגרת בית הספר לכוריאוגרפיה ״כלים״, בת ים. זוכת מלגת דאנס-ווב לכוריאוגרפים מבטיחים לשנת 2015 ובתמיכת מפעל הפיס לאותה שנה. זוכת מלגת סיידי לחדשנות במוזיקה לשנת 2020. כיום מסיימת את לימודיה בבית ספר מוסררה בתוכנית ללימודים מתקדמים למוזיקה נסיונית ואמנות הסאונד.

Top