עמית דגים

Amit Dagim عميت داچيم
Slider

SD EP

לינק לאלבום

האלבום SD EP של עמית דגים הוקלט ומוקסס ב-9 חודשים האחרונים, עם סינטיסייזר מודולרי ומחשב. הטראקים באלבום נשמעים ומרגישים כחלק מניסיון מתמשך למצוא איזשהו מקום בין חוויה פיזית ישירה, חדה וחותכת, לבין חוויה דיסאסוציאטיבית סרברלית, כאוטית וחלומית. רגעים של בלבול וצלילות עוקבים אחד אחר השני. מלודיות נוזלות ונמרחות. מקצבים מתפרקים ומתלכדים לכדי צורות חדשות. חללים משנים מקום ומימדים. אין קרקע יציבה. כל מילה בטקסט זה היא הסתה מהמוזיקה. האמן בדרך כלל סולד ונמנע מתיאור יצירתו במסמכים שכאלה, ואם היה מודע לכתיבה חוטאת זו ודאי היה מזדעזע ומתחלחל עד עמקי נשמתו ואוסר עליי לכתוב מילים אלה, וכמו כן מנתק איתי כל קשר או התכתבות שקיימת בינינו. בן אדם מוזר וקשה.

ביוגרפיה – הבהרה והסתייגות: עמית דגים הוא מוזיקאי ואמן סאונד. דגים הוא הפרי הרקוב והמר ביותר של החינוך הישראלי. מוטציה מנוונת לא רצויה, וכך גם יצירתו התמוהה. עד כה מערכות השלטון שלנו ממש הקיאו אותו מתוכן, מושחת ומוכן לחיים עקומים ומסואבים בארץ ישראל. ידיעתי את התגלגלותו בחברה בישראל – "הסיוט הקטן שלי והמחלה הקטנה של כולנו" כפי שהוא מתאר אותה, בבתי הספר, בבסיסים, בתחנות האוטובוס, במשרדי הממשלה, בחדרי האוכל, בעבודות, בשמש, ברחובות, בבתי המעצר והכלא, והמעט שאני יודע על שהותו וחוויותיו המפוקפקות בארצות העולם ועריהן הגדולות, שעליהן לא ארחיב במילים בינתיים, מובילים אותי למסקנה הבלתי נמנעת שעמית דגים הוא זן ישראלי-קוסמי מעוות מוסרית, בן נעוות המרדות, מין אקסצנטרי שיש לתת לו לדעוך, להתפרק ולבסוף להכחד. כמו כן יש לבחון ברצינות את רצונו ומשאלתו להיענש ע"י החברה ואין לתת לו מקום בחברה (בשל הסכנה המיידית של התדרדרות מוסרית בקרב הבאים איתו בקשר ובמגע).

דעותיי על האמן הן תוצאה של מחשבות ותחושות רבות שנטבעו ונחתמו בתפיסתי מתוך היכרותי הכואבת עם אישיותו הפוגענית, אך אין בהם כל כוונה להשפיע על דעתכן בנוגע ליצירתו של דגים.

לימודיו במחלקה למוסיקה חדשה בבית הספר מוסררה הם בגדר נס, פלא אמיתי – זה המוסד הראשון שצלח בכל 25 שנותיו האומללות. על אף היותו אישיות בלתי נסבלת כמו שהיא בלתי מובנת, האמן יקר ללבי מסיבה כלשהי (שאף אותה אינני מבין ואין ברצוני לנסות לפענח אותה ברגעים אלה), וברצוני לשמור על יחסיי הקרובים איתו (למרות רגשותיי ומחשבותיי האמביוולנטיים כלפיו) ולכן אשאר בעילום שם.

זה הוא אלבומו הראשון של עמית דגים. הוא ייצא ב-11.07.19 בלייבל הירושלמי "רעש" (Raash Records).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Top