דניאל פרסאי

دانيئل پرساي Danielle Parsay

שטח זה נכבש על ידי

הצבת חלל


עבודתי מתרחשת במרחב הציבורי בירושלים, תוך שוטטות באזורים נטושים, ובעיקר בכאלו שנמצאים בתהליכי התהוות: מרחבים תת קרקעיים, אתרי בניה, מגרשי חניה.

אני מסוקרנת בעיקר במקומות על קו התפר בין הבנוי לזנוח, ותוך כדי שאני משוטטת, אני אוספת חפצים שאני מוצאת בדרך, שבעיניי הם בעלי מטען היסטורי, חברתי או נרטיבי.

התחלתי לתעד את האובייקטים באמצעות המצלמה ועם הזמן עברתי להצבת האובייקטים בחלל תוך שינוי מהותם הפיזית והרעיונית. אני משתמשת בחומר הקיים ובוחנת דרכו תגובות,גבולות וחוקים פיזיקאליים. מתעדת את הפעולות שאני מבצעת, ויוצרת באמצעות המצלמה המחוברת לראשי זוית ראייה מנקודת מבטי.

הסאונד מרכיב מרכזי בעבודתי והוא בנוי מהרחשים המקוריים שדגמתי בשטח, אותם אני מפרקת , מרכיבה ומלכדת מחדש לכדי מרחב קולי מקוטע, מתועש ומטריד.

"שטח זה נכבש על ידי", היא עבודת וידיאו המתעדת התרחשות שקרתה ביני לבין שוטרות, שעיכבו אותי כיוון שכתבתי על קיר במרחב פתוח ונטוש מתוך רצון לנסות ולבנות עולם אוטונומי. הפעולה נעצרה אחרי האקט הראשון - ההכרזה על ניכוס השטח. השיחה והמעצר מתועדים דרך מצלמת הוידיאו שהעמדתי באופן גלוי לעין בשטח , כדי לתעד את פעולת הכתיבה והבנייה.

בסרטון טוענות השוטרות כי איני יכולה לכתוב על קיר ששייך למדינה שהוא קיר שנכבש על ידי.

danielleparsay@gmail.com
054-9732771