גל חרמוני

چال حرموني Gal Hermoni

פחד מוות

וידאו ארט, צילום


עבודה זו משקפת תהליך מודע שעברתי במהלך לימודיי משך שלוש השנים האחרונות, של התמודדות, חקירה פנימית ועיבוד שעשיתי עם פחדים, חוויות וזיכרונות שליוו אותי מגיל הילדות וגם כיום. המשותף לכולם הוא החוויה והעיסוק האובססיבי בפחד ממוות. בגוף עבודה זה אני חוקר ומברר עם עצמי מה מרכיב אותי.
אני מתעסק בזיכרונות, בקונטרסט הקיים בין המוות והסוף לבין הצבע והשקט, היופי והעדינות, דרך תהליך של פירוק והרכבה מחדש של תודעה, מודעות עצמית וזהות אישית.

אני עובר בתהליך דרך החוויות שנטמעו בי ובדרכן עיצבו ובנו אותי. מצלם ומשחזר, מפרק אותן, בונה ומנכיח אותן מחדש, באופן שמקל עלי את העיכול וההבנה שלהן. באופן שאני מרגיש שבו אוכל לקבל ולהכיל אותן סוף סוף, אחרי כל כך הרבה שנים.

התהליך כולו צולם במצלמת הסלולרי שלי, אייפון 4, המאפשר לי זמינות, צילום ספונטני ללא עַכבות ומחשבות, וללא מחסומים. פשוט מרים ומצלם.
במשך הזמן, הבנתי שכדי להעביר את החוויה האישית שלי ולטפל בעצמי, אני מציב את עצמי בדיוק באותו המקום אותו אני מציע גם למטופלים שאין ברשותם מצלמה דיגיטלית, ואני מעוניין לעודד אותם להשתמש בסלולרי בטיפול, בדיוק באותו האופן בו הם משתמשים בו כדי לצלם רגעים וחוויות שהם עוברים ומעבירים לחברים והמשפחה כדי לשתף.

בחרתי מתוך אינטואיציה להיכנס ולצלם ב"קלוז אפ" המקסימלי שמאפשרת המצלמה לתוך הפרטים והאובייקטים שצילמתי, חיים או מתים.
דווקא המחקר בתוך אזורי המעבר האלו, אִפשר לי נשימה, פעפוע של חמצן חדש וטרי אל תאי הנפש, ויכולת התבוננות וקבלה חדשות.
השימוש בפורמט ובטכניקה בהם בחרתי, הקלו עלי ואפשרו לי את הוצאת החוויות והטראומות שסחבתי כל השנים כמו צל, מהמרחב האישי הסגור ואטום בראשי, לניראוּת במרחב ציבורי אומנותי נגיש ומוכר לי.

galhermoni@gmail.com
054-5567474