הרשמה לניוזלטר

נגישות

חולמים להיות אמני העתיד ולעצב את המרחב הדיגיטלי שבו? לימודי אמנות מדיה-חדשה בביה"ס מוסררה מציעים את התכנית המקיפה והמקצועית ביותר ומספקת לכם יתרון תחרותי בעיצוב העתידי של העולם הדיגיטלי והווירטואלי. לימודי אמנות מסורתיים משולבים בלימודי טכנולוגיה והתמחות בתחומים כמו אמנות אינטראקטיבית, מציאות מדומה, אמנות רשת, ידע נרחב בתיאוריה של תרבות דיגטלית ועוד.

הטכנולוגיה והאינטרנט משפיעים על חיינו ועל כל תחום בעולם, אנו חיים את השינוי הזה מדי יום וסביר להניח שאתם קוראים שורות אלו מהסמארטפון שלכם ולא ממחשב. השינויים הטכנולוגיים האלו והחיבור התמידי שלנו למרחב הדיגיטלי יוצרים שינוי באופן התקשורת של אנשים, בדרך החיבור בין האדם היחיד לאנשים אחרים ובין משתמש למוצרים ושירותים. בתור בוגרי מסלול אמנות מדיה חדשה במכללת מוסררה אתם תהיו אלו שיקבעו כיצד ייראה המרחב הזה וכיצד משתמשים יתקשרו איתו וגם זה עם זה, בדגש על אפיקים אמנותיים ותרבותיים, אך גם בנושאים "מעשיים" יותר של עיצוב טכנולוגי.

תצרפו לזה את העובדה שהלימודים עצמם במקום רב גוני כמו ירושלים וקיבלתם מסלול לימודים מנצח, שימושי, עם אופק מקצועי-אמנותי וכלכלי מצוין ובאווירה מיוחדת במינה.

אמנות ניו מדיה
אמנות מדיה חדשה או ניו מדיה היא החיבור המתבקש והבלתי נמנע בין עולם האמנות ולבין חידושים טכנולוגיים, בין המרחב הדיגיטלי למרחב הפיזי, בין היחיד לרבים. לימודי ניו מדיה ואמנות רשת מציעים הן היבט תיאורטי בתחום הידע הקרוי STS – טכנולוגיה, מדע וחברה לצד היבט יותר מעשי, אמנותי ורב תחומי, לאלו השואפים לעסוק באופן פעיל באמנות בעלת כלים והקשרים טכנולוגיים – למשל אמנות אינטראקטיבית, מיצגי אמנות משולבי וידאו וסאונד או אלמנטים טכנולוגיים אחרים. בנוסף
* היבט "פרקטי" של עבודה בתחום נדרש של מציאות מדומה (VR), מיפוי וידאו (video mapping), עריכה ויצירת מיצבים גדולים ואינטראקטיביים לתעשיית הפרסום, למוזיאונים, לגופי ממשל ועיר ועוד.

ייחודיות מסלול לימודי ניו מדיה במוסררה
המחלקה ללימודי אמנות מדיה חדשה (New Media) במוסררה מציעה את מסלול לימודים מקיף בתחום חדשני ומרתק. המסלול אורך 3 שנים מלאות בהם הסטודנטים לומדים באופן תיאורטי ומעשי מכלול רחב של תחומים כאשר הדגש הוא על תחום האמנות - אמנות טכנולוגית ואינטראקטיבית, תולדות האמנות, תרבות דיגיטלית, אתיקה חדשה, לימודי חברה ועוד מגוון תחומים טכנולוגיים כמו למשל תכנות, עבודה במעבדת מדיה חדשנית, וידאו, סאונד, אמנות מיצב, יצירה ואמנות רשת.

הלימודים במסלול מתנהלים מהבסיס ואל חומרים מתקדמים, כך שאין צורך בניסיון קודם אלא רק בתשוקה לחדשנות ושאיפה להיות אמני העתיד של האינטרנט והמרחב הדיגיטלי כולו.

לצד היקף תחומי הלימוד המקיף והמעמיק ביותר בישראל במסלול אמנות ניו מדיה במוסררה, הסטודנטים מתנסים במעבדת מדיה משוכללת ומאובזרת הנותנת חופש יצירתי מלא, ממיצבים אמנותיים דיגיטליים וטכנולוגיים ועד יצירת פרויקטים של מציאות מדומה (VR) או מציאות רבודה (AR) פורצי דרך. במעבדת האינטראקציה האמנותית של מוסררה כלים כמו מדפסות תלת מימד, בקרי ארדואינו לבנייה עצמית של אלמנטים ממוחשבים, מכונות חיתוך מדויקות, ציוד וידאו וסאונד, חיישנים ושאר אמצעים המחברים בין אמנות לטכנולוגיה.

מסלול הניו מדיה במוסררה משלב בצורה יוצאת דופן, מרתקת ודינמית מאוד בין אמנות מסורתית עם טכנולוגיה מדע וחברה. מסלול לאמני העתיד וצעירים בעלי סקרנות ויצירתיות רבה לעשייה אמנותית, מעשית וטכנולוגית רב תחומית ואשר מחברת בין אנשים בשלל מובנים.

בואו להיות האמנים המצליחים של השנים הבאות, ללמוד לחבר בין טכנולוגיה לאמנות ולעוף הכי גבוה שאפשר עם הסקרנות והיצירתיות שלכם. בואו ללמוד אמנות ניו מדיה במוסררה ירושלים!
  • חממת הבוגרים של מוסררה מזמינה אתכם לסדנת שיווק ממוקדת פייסבוק.מטרת הסדנה היא לתת כלים, טיפים ויסודות לשימוש נכון בפייסבוק, ולהכיר את מערכת הפרסום המתקדמת של הרשת החברתית.הסדנה תתקיים ביום שלי...
  • סיור ושיח בשלוש הגלריות של ביה"ס מוסררה, בעקבות התערוכה פוטופואטיקה, בהשתתפות אוצרות, חוקרות, אמניות ומשוררות.הסיור יתחיל בשעה 19:00 בגלריה החברתית (בית קנדה, רח' שבטי ישראל 22, קומה 3) וימשיך לגלריה...
  • חושבים ללמוד אמנות? מתלבטים לגבי שנה הבאה? הצטרפו לסדנה חד פעמית יחד עם הסטודנטים של מוסררה ותקבלו טעימה מאווירת הלימודים בבית הספר!אנו מזמינים אתכם לסדנת רישום והקרנת וידאו, בהנחיית איילה ...
  • בית ספר מוסררה פותח את שעריו ומזמין אתכם לקחת חלק בחוויה אמנותית עשירה המתרחשת בלב ירושלים. היחידה ללימודי חוץ של בית הספר מציעה מגוון אפשרויות להעמקה והעשרה אמנותית לכל אחד ואחת ובכל גיל!במהל...
  • המחלקה לפוטותרפיה במוסררה מזמינה אתכם ליום עיון בנושא צילום במפגש עם אתרי תזכורת לטראומה קולקטיבית ופרטית.המפגש יתקיים בהשתתפות הצלמת פרופ' דנה אריאלי והאמנית מיכל בר אור, ביום שישי, 8.2.19 בין ה...
חדשות