הרשמה לניוזלטר

להרשמה לניוזלטר

נגישות

"אני רוצה להודות לכם מאד עם ההשתתפות בפאנל בנושא תרבות ככלי להתחדשות עירונית ועל המפגש המרתק בביה"ס לאמנויות בהנהלתו של אבי. המפגש בביה"ס לאומנויות והמפגש עם קוקו דרעי מהפנתרים השחורים, זימנו לקבוצה שיח על ערכי שוויון, צדק וממלכתיות והעירו דיון משמעותי בתפקידם גם כמשרתי ציבור ברמה המקומית וגם כאזרחים מעורבים אל מול מצוקות של קבוצות מוחלשות בחברה.

כמו כן הפוטנציאל הגלום בכלים אומנותיים ותרבותיים בהבאת קבוצות שוליים לקדמת הבמה באופן מכבד ומעצים היה מעורר השראה. אני בטוחה שחלק מהמשתתפים ינסו לקדם מהלכים בעלי פן דומה ברשויות שלהם בסיועם של יוצרים ואומנים מקומיים ובכלל.

אני מודה לכם מאד על ההזדמנות, הפתיחות הרבה, הדבקות שלכם במשימה והיכולת שלכם להכיל קהלים שונים ומגוונים בשיח רב גוני. בעיני זו המפגש היה אחד החלקים המשמעותיים ביותר בסמינר בהיבט של "במקום לדבר על" "נראה את" השינוי בעיניים. מקווה שנוכל להמשיך לשתף פעולה גם בעתיד"

(שרית מילמן, מנהלת תהליך ההשמה והפיתוח המקצועי של בוגרי צוערים לשלטון המקומי)
תמונה בחזית ביהס מוסררה עם קוקו דרעי

"לאורך כל היום ובסיומו קיבלתי הדים מאוד חיוביים. החל בסיור המרתק - במיוחד התרשמנו מהביקור במרכז "יד לקשיש", דרך ההרצאה של אבי סבג שכללה גם את ההיסטוריה של השכונה וגם התייחסות מעמיקה לחיבור האקטיבי של ביה"ס לשכונה, ועד לסדנאות ולתערוכה שהיו מרגשות ומרתקות עבור כל מי שלקח בהן חלק. אנשים רבים פנו אלי ואמרו שהיה מרתק, מעורר חשיבה והתרגשות.

תודה רבה על בניית יום מגוון, עשיר ומעשיר ועל האירוח המזמין והחם."

(צוות תכנית קרן קרב למעורבות בחינוך)

"היה מ ד ה י ם !

ממש נהננו... ולמדנו... וקיבלנו תמונות מקצועיות ושוות.

פשוט תודה!"

(סדנה לעובדי המרכז לצעירים בירושלים, 2018)


"מאד מאד נהננו בסיור ובסדנאות הצילום בסמארטפון! קבלתי המון פידבקים חיוביים ומפרגנים. היתה אווירה טובה והתרשמנו שפועלכם גם "פוגש" אותנו במקומות משמעותיים גם לדקאנט.

תודה רבה!"

(סדנאות צילום – דקאנט הסטודנטים – אוניברסיטת תל אביב, 2018)

"רצינו להגיד תודה רבה.
ההדרכה וסדנאת הצילום עם איתי היו נעימות, מלמדות ומעניינות. ההרצאה של אבי היתה מרתקת וחשף אותנו לעולם שנמצא מתחת לאף של כל אחד מאיתנו."

(יום גיבוש אימיונובייטיב טרפיס בע"מ)

"היה לנו סיור מהנה, הבנות נהנו מאוד הן בסיפור על המקום שהכניס את הבנות לאווירה הירושלמית והן בסיור בגלריות שפתחו והרחיבו את המושג אמנות לתלמידות.
כמו כן הסדנאות היו מעניינות וחווייתיות והועברו בצורה מדויקת ובשפה ברורה לתלמידות. היה ניכר שהייתה חשיבה על כל הפרטים ועל עושר החומרים.

הסיור השאיר אצל התלמידות טעם של עוד. נשמח להגיע בפעם נוספת!"

(הילה סבן, מורה לאמנות, אולפנת אמי"ת גבעת שמואל)

"האירוח שלכם והעמידה בלוחות זמנים היו ללא רבב, הסדנאות היו מצויינות וברמה גבוהה, הילדים מאוד התחברו וגם הצוות, אני מקווה שנמשיך לפעול בעתיד יחדיו"

(תיכון רעות לאמנויות , חיפה)

"סדנת הפוטוגרמות הייתה מעולה! ההדרכה של איתי הייתה נהדרת ומותאמת לתלמידים. העבודה בחדר חושך, התהליך והתוצרים היו מצוינים. כל התלמידים למדו המון בזמן קצר ונהנו מאד!"

(בי"ס שקד דרכ"א)

"הביקור היה משמעותי ומעשיר, והצוותים יצאו מלאי חומר למחשבה. המורות אמרו שזו הפעם הראשונה שלקחו חלק בדיון מעמיק על הנושא העדתי, וניסו יחד לברר סוגיות חברתיות מהותיות."

(צוות המורים, בי"ס ברנע באשקלון)

"תודות האירגון המקצועי והנעים. 70 המשתתפים שהגיעו מכ- 40 עמותות שעובדות עם נוער בסיכון נהנו מאד מהכנסת האורחים שלכם, מפתיחת הלב והבית, מהסדנאות הנפלאות, מהסנדוויצ'ים המעולים וכמובן מניחוחות ומראות שכונת מוסררה.

זה היה יום מיוחד של לימוד וחשיבה, של מפגשים והכרויות, של חיבור לקבוצה ופנימה באמצעות כלי נפלא של צילום. על כל אלו ובעיקר על האהבה שבה נעשו הדברים, תודה גדולה !!!"

(קרן אניאס ובני שטינמץ)

"המשקיות העידו שלמרות שלמדו המון על השכונה לפני כן, התחדש להן המון מהמפגש עם אנשים שחיים את השכונה ואת ההיסטוריה המפוארת שלה יום יום, והן ייקחו חומר שלמדו להדרכות שלהן.

חשוב להדגיש שמורגש כמה בית הספר לצילום הוא מוקד וחלק מהשכונה, וגם התושבים רואים אותו ככזה. תודה רבה על החוויה הייחודית!"

(יום השתלמות למש"קיות מיחידת הסברה ירושלים)

"הביקור בבית הספר מוסררה, השיחה והסיור בשכונה היו חוויה מיוחדת ומרגשת. הדברים שנאמרו בהרצאה היו מרשימים ומעוררי מוטיבציה לעשייה בבתי הספר, והסיור היה חוויתי ומרענן."

"מדהים, מקסים, מלמד ונותן השראה לעיר שחוברה לה יחדיו. בירושלים אפשר להסתובב שנים ולא להכיר הרבה מקומות." 

(ארגון כל ישראל חברים - מורשה)

"תודות האירגון המקצועי והנעים. שבעים המשתתפים שהגיעו מכארבעים עמותות שעובדות עם נוער בסיכון נהנו מאד מהכנסת האורחים שלכם, מפתיחת הלב והבית, מהסדנאות הנפלאות, מהסנדוויצ'ים המעולים וכמובן מניחוחות ומראות שכונת מוסררה.

זה היה יום מיוחד של לימוד וחשיבה, של מפגשים והכרויות, של חיבור לקבוצה ופנימה באמצעות כלי נפלא של צילום. על כל אלו ובעיקר על האהבה שבה נעשו הדברים, תודה גדולה !!!"

"מאד נהנינו במרכז ובסדנאות. היחס לתלמידים היה נהדר, התחשבו בכל הבקשות שלנו ונענו להם. הסדנאות היו מעניינות.
אני מאד ממליצה וארצה לשוב ולהביא תלמידים למרכז."

(בית ספר זלמן ארן – ירושלים, השתתפו בסדנאות יצירה וטכנולוגיה)

"הסיור בשכונה היה מקסים ומרתק, מטובל בסיפורים אנושיים, המדריך היה נהדר ומעורר השראה! ההרצאה של אבי סבג על אמנות, על מזרח-מערב, על הסיפור האישי והחברתי-היסטורי, היה מרתק ומעורר מחשבה, המקום עצמו (ביה"ס) יפיפה וסמטאות השכונה ממש קסומות..."

(עמותת ברנקו וייס)

"היה מרתק! נהנתי מאוד"

(יום עיון לחברת "פריגו")

"הסדנא הייתה מוצלחת, המנחה לקח את הבנות למסע "שובר סלפי" רגעי, לחשוב על מה מצלמים, דבר שהיום מעט נאבד לנו. תודה רבה על כל העזרה, הבנות נהנו מאוד מההתנסות שהייתה להן מעט שוברת שגרה."

(סדנת צילום לאולפנת "גילה" בבית שמש)

"הבנות נהנו מאוד, למדו דברים חדשים וטכניקות שלא הכירו, נהנו מהיחס הנעים של המורים והפיקו הרבה מיום זה"

(סדנת צילום ופיתוח שחור-לבן – אולפנת עפרה)

"We really enjoyed the alternative printing workshop at Musrara and I hope to come back with other students another time. Asaf was great at instructing us, and the workshop felt like a meditative break in our intense travels in Israel and Palestine. I would highly recommend it." 

(Lotte - teacher of photography at Krogerup Folk High School in Denmark)

"The workshop at Musrara was a great experience, viewing Israel through a different lens.)We were given an opportunity to learn a little bit about the school and then we were sent out to explore the streets of central Jerusalem to capture a picture that depicts the unique meaning of Judaism to us. After congregating back at the school, we compiled the pictures and viewed them in the classroom. We were able to discuss openly how each of us depict the image that each of us captured.( It was an interesting and different way of viewing photography and art. We were able to become deep thinkers and more aware of the smaller details within the photos. We all found some sort of artistic ability we were not aware we had within us." 

(Aardvark Israel Gap Year Program)
  • השימוש בצילום ככלי טיפולי מאפשר התבוננות עמוקה בתהליכים נפשיים ומציע דיאלוג בין המציאות הפנימית והמציאות החיצונית של האדם. בתהליך הטיפולי מתרחשת עבודה רגשית וחווייתית באמצעות צילום פעיל ועב...
  • Save The Dates - 14-29/7התערוכה תוצג במתחם מוסררה: בבניין ההיסטורי ובחצר ביה"ס (רחוב הע"ח 9) ובקמפוס המקצועי (בית קנדה, רח' שבטי ישראל 22, קומה 4)...
  • ב- 31 למאי, במסגרת פסטיבל ירושלים לאמנויות, יוקרנו שניים סרטי ביה"ס בתוכנית סרטי סטודנטים שתוצג ב"מפעל":"שיר אהבה לירושלים"/ אביגיל צדיקמוזיאון רוקפלר בירושלים,2018. בשעות הפתיחה לקהל אני נכנסת עם ח...
  • במחצית השנה האחרונה נרקם פרויקט צילום חברתי בין סטודנטים שנה ג' מהמחלקה לצילום במוסררה, לבין דיירי הדיור המוגן  "נופי מוצא" מרשת נוה עמית /הפרויקט הניב תערוכת צילום אשר תוצג ברחבי בית הדיו...
  • ההרשמה ללימודים בביה"ס מוסררה לאמנות ולחברה לשנה"ל תשפ"ג בעיצומה! בואו ללמוד במסגרת חמש תכניות הלימוד שלנו:המחלקה לצילוםבמחלקה אנחנו מלמדים צילום כמדיום אמנותי וחברתי ונותנים כלים מצוינים לה...
חדשות