לפרטים נוספים אודות המסלול

נגישות

התכנית ללימודים מתקדמים במוזיקה אקספרימנטלית ואמנות הסאונד

התכנית ללימודים מתקדמים במוסיקה אקספרימנטלית ואמנות הסאונד בבית הספר לאמנות מוסררה היא תכנית דו שנתית ייחודית וראשונה מסוגה בארץ. התוכנית מתמקדת בפיתוח והקניית מנעד רחב של כלים ליוצרים הרואים בתחום זה את מרכז עשייתם האמנותית. התוכנית משלבת באופן אינטגרטיבי את תחומי הקומפוזיציה ואמנות הסאונד, הביצוע המודרני והתאוריה הביקורתית במטרה לחשוף את הסטודנטים לתכנים פורצי גבולות בתחום. התכנית מיועדת עבור יוצרים מדיסציפלינות שונות ־ מוסיקאים, מלחינים, אמני סאונד וכן יוצרים מתחומי האמנות הפלסטית, מדיה דיגיטלית ואחרים ־ החוקרים את הקצוות הרדיקלים של הצליל העכשווי והמעוניינים לפתח ולשכלל את שפתם האמנותית במסגרת יצירתית ואינטלקטואלית מאתגרת.

תכנית הלימודים בנויה במתכונת של ארבעה סמסטרים ומשלבת בין מספר יחידות תוכן מרכזיות: לימודי קומפוזיציה ואנליזה, תאוריה ביקורתית, כמו גם התייחסות סאונד בחלל מן הזווית של האמנות הפלסטית. בנוסף מציעה התוכנית קורסים וסדנאות בתחומים רבים דוגמת אופרה ותאטרון-מוסיקה, יחסי צליל-דימוי-טקסט, סאונד ומקום, אמנות רדיו, תווי מודרני, טכניקות אינסטרומנטליות מורחבות, מוסיקה דיגיטלית וכן תחנת מחקר למוסיקה אנלוגית המבוססת על סינתסייזר אנלוגי מודולרי, מעבדת לבניה ועיצוב מעגלים ועבודה עם המדיום המגנטי.

לפרטים, קביעת שיחת יעוץ והרשמה - 02-6286519, בשלוחה 102, בימים א'-ה' בין 9:00-17:00, או במייל hilabh@musrara.co.il

מתוך עבודות הגמר של אביגיל עמנואל ולארס סרגל

צוות המרצים מורכב מכמה מאמני הסאונד והמוסיקאים הניסיוניים הבולטים בארץ, כולם בעלי ניסיון מקומי ובינלאומי עשיר. בראש התוכנית עומדת המלחינה קיקי קרן-הוס, העוסקת בשילוב בין מוסיקה אקוסטית ואלקטרונית, באופרה ובתאטרון-מוסיקה וביחסי הגומלין בין מדיות אמנותיות שונות. כמו כן חברים בצוות המרצים דר' יוני ניב, מלחין, אמן סאונד וחוקר; דן וינשטיין, צ'לן ומוסיקאי חוקר המופיע כסולן כנגן מוסיקה חדישה בישראל ובעולם; ערן זקס, בעל תואר שני באמנות סאונד ותלמידם של כמה מן האמנים החלוצים בתחום; תום סולובייצ'יק מבצע, מלחין ואמן סאונד בעל תואר שני בסאונד ארט מהאוניברסיטה לאמנויות, לונדון; אמיר בולצמן, אמן סאונד רב תחומי, אוצר ומלחין. בוגר המחלקה למוזיקה חדשה בבית הספר מוסררה ובעל תואר ראשון ושני מהמחלקה לסונולוגיה בקונסרבטוריון המלכותי של האג; ודפנה קרון, במאית חוקרת, יוצרת ואוצרת בתחומי המופע, המתמחה בעבודות תלויות מקום.

התכנית משתפת פעולה עם מספר רב של אוצרים, אמנים אורחים, גופי-ביצוע וגלריות וכוללת תצוגה בתערוכות והשתתפות פעילה בפרויקטים בשדה האמנותי בזירה המקומית והבינלאומית בנוסף, מתארחת התכנית במרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית בחולון במסגרת תכנית רזידנסי המאפשרת לסטודנטים ללמוד, לעבוד ולשתף פעולה עם קבוצות האמנים הפועלות במקום ושם נערכת תערוכת האמצע בכל שנה. בחמשת שנות פעילותה התארחו בה בין היתר, היוצרים מורטון סובוטניק וג'ואן לה ברברה, המלחין ואמן הסאונד ניק קולינס, המלחינה אנאה לוקווד ואמן הסאונד והתאורטיקן ברנדון לבל. משנת 2017 מתקיימות סדנאות משותפת לסטודנטים ומרצים מן התכנית ביחד עם סטודנטים ומרצים מן האקדמיה לאמנויות של האוניברסיטה של ברגן (נורבגיה) וכן תוכנית הסאונד-ארט של London College of Communication. הסדנאות התקיימו בירושלים, בלונדון ולאחרונה בברגן כחלק מפסטיבל Borealis למוסיקה אקספרימנטלית.

בהתאם לרוח בית הספר מוסררה, אנו רואים בקשרי האמן-קהילה חלק משמעותי מתוכנית פועלים בקהילה תוך ליווי והנחיה של סגל התוכנית.

חדשות