הרשמה לניוזלטר

להרשמה לניוזלטר

נגישות

האוצר הראשי
loso-mm פסטיבל מוסררה מיקס - הוא אירוע בינלאומי רב תחומי, המתקיים בשכונת מוסררה בירושלים ביוזמתו של בית הספר מוסררה ע"ש נגר ובהפקתו. הפסטיבל מהווה מוקד להתרחשויות אמנותיות בסביבת קו התפר המגלמות בתוכן את ההוויה החברתית והפוליטית של ירושלים בפרט, ושל ישראל בכלל.

השנה אנחנו חוגגים עשור לקיומו של הפסטיבל, ומציינים זאת במגוון רחב ומשובח של אירועים, ובשיתוף פעולה עם פסטיבל ישראל ועם מיזם התרבות הירושלמי "מתחת להר".
במסגרת הפסטיבל נאספים אנשי חברה, תושבי שכונה וכוחות יצירתיים מזירת האמנות וההגות, לשיח בינלאומי, שמתקיים במהלך שלושה ימים של פעילות אמנותית וחברתית.
במרחב השכונה ובחצרות התושבים מוצגות תערוכות אמנות רב תחומית: וידיאו ארט, צילום, אנימציה, מיצב, מיצג, מחול וקולנוע ניסיוני. לצד תערוכות האמנות, פועלת במה מרכזית בניהולה של המחלקה למוזיקה חדשה, המייצרת מהלך מרתוני אקסטטי, ניסיוני ופורץ גבולות. על הבמה מועלים מופעים מוזיקליים של יוצרים מישראל ומחו"ל, בוגרי בית הספר, סטודנטים בהווה ואורחים.
בארבע השנים האחרונות עסק הפסטיבל בנושאים שונים : "האחר", "למה ירושלים", "החצר הפנימית" ו"עבודה זרה". השנה, שנת 2010, מבוססת התמה המרכזית של הפסטיבל על ארבע התמות שקדמו לה.
הפסטיבל מהווה ביטוי לאידיאולוגיה של בית הספר שמאמין כי לתהליך יצירה המפנה מבט אל החברה ואל זהויות המרכיבות אותה, יש תפקיד מעצב ומחזק.

בית הספר לאמנות מוסררה מזמין את הקהל הרחב להשתתף בכל אחד מהאירועים המתקיימים במהלך ימי הפסטיבל, לחוות את השכונה, לשוטט בין סמטאותיה, להתארח בחצרות הפנימיות של בתיה, לפגוש את תושביה וליהנות ממיטב היצירה הרב תחומית הנוצרת עכשיו בישראל ובחו"ל .
ברצוננו להודות לכל השותפים שלנו, בראש וראשונה לתושבי שכונת מוסררה, לגופים הציבוריים המממנים מישראל ומחו"ל, לקרנות השונות, וכמובן, לסטודנטים, לסגל המורים ולצוות בית הספר.

אבי סבג
מנהל בית הספר מוסררה ואוצר ראשי
  • בואו ללמוד בקמפוס התרבותי והחברתי בלב ירושלים במסגרת חמש תכניות הלימוד שלנו: צילום, אמנות מדיה-חדשה, תקשורת חזותית, מוזיקה חדשה ופוטותרפיה.ביה"ס לאמנות ולחברה מוסררה מזמין אתכם ואתכן ליום פתוח...
  • בית הספר מקיים קשר אקדמי של חילופי סטודנטים, חילופי מרצים, ביקורי קבוצות ושת"פ אמנותי עם מגוון אקדמיות בינלאומיות וביניהן FAMU בפראג, IONIO  באי קורפו, האוניברסיטה לאמנות בציריך ועוד. בימים אל...
  • הזדמנות להשתתף בסיור מודרך בגלריות מוסררה! שלוש התערוכות בגלריות מוסררה מחוברות תחת הגג הרעיוני של פוטופואטיקה: בין אמנות לשירה והגות, והן מבקשות לבחון סוגיות חברתיות ומחאתיות, בהשראת תנוע...
  • יום ירושלים קרב בא, וזה בדיוק הרגע לבוא לביקור בירושלים הקסומה ולהשתתף בסיור "מחוץ לחומות, בין הגבולות" בשכונה על התפר - שכונת מוסררה הציורית.מטרים ספורים מחומות העיר העתיקה, מתערבבים הגבולות ב...
  • ביום שישי ה12.3 התכנסנו יחד - אמנים, אוצרים, סטודנטים, פנתרים ופנתרות, בחצר ביה"ס מוסררה לאירוע פתיחת שלוש תערוכות בגלריות. התערוכות, העוסקות בסוגיות של מחאה, עומדות בסימן 50 שנה לתנועת הפנתרים ה...
חדשות