للاشتراك بالنشرة الاخبارية

איריס בר וחגית יפה, בוגרות המסלול לפוטותרפיה בבי"ס מוסררה על שם נגר, הקימו עם סיום לימודיהן את "מנגטיב לפוזיטיב", המציעה סדנאות פוטותרפיה לאוכלוסיות מגוונות. "מנגטיב לפוזיטיב" בשיתוף עם "מרכז היום בנווה ימין" זכו השנה בפרס גליקמן למצוינות הניתן לאנשי מקצוע ושירותים אשר מפתחים מענים ייחודיים בתחום הזקנה.

 בתמונה: "פעם ראשונה בחיי שאני מחזיק מצלמה. Don't Forget אני בן 80!"
 
בנימוקי הפרס נכתב: "הפרס ניתן לצוות מרכז היום לחבר הוותיק בדרום השרון על פיתוח תוכנית פוטותרפיה עבור הזקנים במרכז היום, תוכנית המאפשרת למשתתפיה לממש את יכולתם ולבטא את רגשותיהם ושאיפותיהם באמצעות הצילום. על מיצוי היכולת הטכנית בהפעלת מצלמה ומתן ביטוי אישי לתוצאות הצילום בתערוכה פומבית. על הפעלה קבוצתית, מתן תמיכה הדדית ושיתוף בחוויותיהם של הזקנים ועל התרומה לשיפור חיי הזקנים בקהילה."
http://www.negativelpositive.co.il/

ד"ר  טלי גורלי -טוראלב, בוגרת המסלול מ-2011

"מאז סיום הלימודים אני עובדת כפוטותרפיסטית ומומחית לגיל הרך במרכז הורים ופעוטות במעלה אדומים. במסגרת העבודה אני עורכת ראיונות קבלה (אינטייקים) ומטפלת במשפחות עם פעוטות (מהריון ועד גיל שש).

במקביל , אני מטפלת בצילום באנשים מבוגרים ובאימהות צעירות בסטודיו לפוטותרפיה שהקמתי. אני מלמדת במסלול לפוטותרפיה ובתכנית למטפלים במוסררה ,בסמינר הקיבוצים ובבי"ס חשיפה של האוניברסיטה הפתוחה. הצגתי את עבודתי בכנסים מקצועיים רבים ואת עבודתי האמנותית בשתי תערוכות יחיד".


 
בתמונה: "מסע" - משוב אסטתי למטופל


"תמיד מפתיע: דיוקנו של מי יגיע לחדר הטיפול? של המטופל? בני משפחתו? חבריו? או אולי יגיעו ראשית לחדר הבתים בהם גר, הרחובות בהם שוטט, בעלי החיים שליוו את חייו? מה שמצולם לעולם הינו הצעה להרהור, ולא הדבר עצמו. נכון, אנחנו מתבוננים בקפידה, מנתחים פוזיציות, מודדים ומשווים, אבל האין אלה רק ייצוגים של המצולם?"

 

דינה דותן, בוגרת המסלול מ-2009

"אני עובדת במרכז לבריאות הנפש ביפו מ- 2008 . הגעתי למרכז כמתמחה בהיותי סטודנטית במוסררה .מאז ועד היום אני מטפלת  בקבוצות ויחידים .בעיקר תוך שימוש בתמונות משפחתיות ותמונות השלכתיות. במרכז לבריאות הנפש הנחיתי קבוצה טיפולית שנמשכה שנתיים ובסופה ערכנו תערוכה התלויה עד היום בקומת ההנהלה של המרכז ".


דנה בירן ,בוגרת המסלול מ-2011

"אני עוסקת בעיקר בהנחיית קבוצות . לדוגמה,הנחיתי סדנאות פוטותרפיה בנושא דימוי עצמי למורים ומורות ,הנחיתי סדנת צילום לבני נוער בארגון אילן ובסוף הסדנה ערכנו תערוכה. כיום אני בעלת החברה "שלג סדנאות" שבה אני מנחה סדנאות פוטותרפיה בארגונים ועבור גופים פרטיים , ומשלבת בנוסף תכנים מקצועיים מעולם השיווק והמכירות".


לבנת רוקח, בוגרת המסלול מ-2010

"אני עובדת במחלקה פסיכיאטרית בבית החולים שיבא בשתי מסגרות: עם קבוצה של הלומי קרב ,ptsd . העבודה הטיפולית היא בגישה דינמית תוך שימוש בצילום סטילס ווידאו . במחלקת אשפוז יום פסיכיאטרי עם אוכלוסייה מגוונת ,סכיזופרניה ,דיכאון והפרעות אישיות . אני מרצה בפוטותרפיה בבית ספר המרכזי לעובדים סוציאליים. ב- 2009 הקמתי את ' דרך תמונה ' ,חברה שמקיימת סדנאות- חוץ המבוססות על שימוש בתמונות ובצילום לצורך חוויה, טיפול או העצמה. הסדנאות מיועדות  לחברות, לארגונים, לעמותות ולמוסדות, כמו גם לאנשי מקצוע. הפעילויות שמות דגש על תהליכים, ואינן דורשות כשרון או ידע באמנות. כמו כן הנחיתי סדנאות דרך 'חומש ' פרויקט ארצי מטעם משרד העלייה והקליטה להעצמת נשים בקהילה האתיופית ,במסגרת הפרויקט הוקמו קבוצות נשים בערים שונות ברחבי הארץ שצילמו ועברו תהליך רגשי עמוק  דרך התמונות ,הפרויקט הסתיים בתערוכה גדולה בנוכחות נציגים ממשרד הרווחה והעלייה .פרוייקט נוסף התקיים במבואות ים - מכמורת - הנחיתי תהליך ביטוי בכלים של פוטותרפיה לקראת פרידה מהפנימייה , הנערים צילמו לאורך השנה בליווי ,והציגו בתערוכת סיום משמעותית".


לי אורלב, בוגרת המסלול מ-2007

"אני משלבת פוטותרפיה עם טיפול באמנות במרכז להורים ומתבגרים במעלה אדומים- בטיפול פרטני , קבוצתי והדרכות הורים. כמוכן אני מטפלת באמצעות צילום ואמנות בתיכון ליפתא לנוער בסיכון ובמרכז הטיפולי של מקיף....ובאופן פרטי. אני מנחה סדנאות פוטותרפיה חוויתיות במכון להכשרת מורים- כרם."


מור לב- ארי, בוגרת המסלול מ-2013.

"אני עובדת כפוטותרפיסטית בבית ספר תיכון לחינוך מיוחד בכרמיאל לכל תלמיד בבית הספר יש שעות טיפול פרטניות. "אני מוצאת את המצלמה ככלי מטפל אליו בני הנוער התחברו מאוד".


רמה יאזמה, בוגרת המסלול מ-2012

"אני עובדת במרכז יום לקשיש חדרה - העמותה לקידום הקשיש  כמנחת קבוצת פוטותרפיה בשני מרכזי יום . העבודה כוללת  הנחיה שבועית של קבוצות  הגיל השלישי. במהלך המפגשים המשתתפים משתפים ומדברים על החיים דרך הצילום, תמונות מהאלבום, צילום דיוקן עצמי וצילום כאמצעי הבעתי. בכפר הנוער תלפיות בחדרה אני  מטפלת פרטנית בפוטותרפיה, מדריכה הורים, מנחת קבוצות של נערים ונערות וקבוצת אימהות.במפגשים המצלמה משמשת כלי הבעתי ורגשי אל העולם הפנימי של המטופלים. תוך כדי שימוש ונגיעות באלבום התמונות המשפחתי, יצירת אלבום עכשווי , צילומי דיוקן עצמי המאפשרים שיקוף ונראות בו זמנית."


ענבל בשור, בוגרת המסלול מ-2009

"אני עובדת בטיפול בפוטותרפיה ואמנות בבת ספר "הרעות" בכרמיאל ומנחה סדנאות לנוער במסגרת "מטאפורה".


שרון חכים כץ, בוגרת המסלול מ-2012

"אני עובדת במרכז ילדים- הורים של עמותת "פשר" בלוד וב"בית אחד" ברחובות, מרכז טיפולי רב תחומי לילדים אוטיסטים. אני מנחה הנחיה משותפת קבוצות הורים וילדים ומטפלת באמצעות פוטותרפיה באופן פרטני ודיאדי."


שרון פיקר, בוגרת המסלול מ-2009

"אני מנחה בהנחיה משותפת קבוצות פוטותרפיה  של נשים במרכז לטיפול ולמניעת אלימות במשפחה ויצ"ו ירושלים. בינואר 2014, בבית שמואל, הוצגה תערוכה של עבודות של נשים אלה".