הרשמה לניוזלטר

להרשמה לניוזלטר

נגישות

פתיחה: יום חמישי, 2.9.2021, בשעה 19:00

התערוכה תעמוד בין התאריכים: 2.9.21 – 15.11.21

משתתפים: טל אדלר, יורם בוזגלו, אורי ברקת, נעמי טנהאוזר, איתי נדב, איילה מרציאנו-סבאג, עינת עריף-גלנטי
ליווי התערוכה: איילת השחר כהן

לאורך השנים מציגה הגלריה החברתית במוסררה תערוכות, המקיימות דיאלוג עם אוסף מוסררה – ארכיון און-ליין, שיצר בית הספר על אודות השכונה, ובו חומרים היסטוריים מאז שנות ה-70 של המאה הקודמת ועד ימינו אנו: ראיונות עם תושבים, קטעי עיתונות, מסמכים ותצלומים מאלבומי משפחה.

בשנת 1999, במסגרת פסטיבל מון אמור, ראה אור הספר, אוכל במוסררה, עבודת אמנות של טל אדלר הצלם והפעיל החברתי, בשיתוף בית ספר מוסררה ובהפקתו. בספר הוצגו דיוקנאות של תושבי השכונה לצד מתכונים מן המטבחים הפרטיים שלהם, ותואר בו הקשר שלהם לשכונה.

רגע לפני ראש השנה מבקשת התערוכה "על אש קטנה" לחדש את נוכחותו של הספר במרחב הדמוגרפי המשתנה של שכונת מוסררה, קו תפר חברתי וקולינרי, שידע גם מחסור ורעב. לצד עבודות של יוצרים.ות ירושלמים, הקושרות בין אוכל לזיכרון ולסיפורי חיים על תזונה, על טראומה ועל אהבה, יוצגו דפים סרוקים מתוך הספר המקורי, אוכל במוסררה.
small-fire-exhibit-post1-ver2B 2
התערוכה, שתיפתח ב-2 בספטמבר 2021, היא הראשונה בסדרת אירועי אמנות ואוכל במוסררה, המבקשים לחבר בין אמניות לבין בשלניות ותיקות מן השכונה. האירועים יתקיימו ב-14 באוקטובר בחללי הבניין ההיסטורי של בית הספר מוסררה, שבשנות ה-70 שימשו כמטבח וכמפעל הסעדה לתלמידות בית הספר בית יעקב. את סדרת האירועים ואת התערוכה יאצור בר ירושלמי.

חבושים יורם בוזגלוחבושים, יורם בוזגלו

נעמי טנהאוזר צאי הודי 2021צ'אי הודי, נעמי טנהאוזר
עינת עריף גלנטי אבטיח ומלון 2013אבטיח ומלון, עינת עריף גלנטי

לחם יורם בוזגלולחם, יורם בוזגלו

איתי נדב מקרר 1 2021מקרר, איתי נדב
חדשות