הרשמה לניוזלטר

להרשמה לניוזלטר

נגישות

אדווה דרור
צילום: אדוה דרור, בוגרת תוכנית 40+

השנה הראשונה מורכבת משלושה קורסים המתקיימים באופן מקוון ובאופן פיזי לסירוגין - קורס בניית שפה צילומית אישית, קורס ׳המרחב הדיגיטלי׳ וקורס יסודות ויישומים בצילום.

יום לימודים מקוון אחת לשבוע - יום א׳, ביום זה יערכו - על פי רב - שלושה שיעורים.

25 מפגשים: 21 מפגשים בכיתות עם מרצים קבועים (או מספר שעות שווה ערך ל-21 מפגשים באורך של 3 שעות אקדמיות), 2 סדנאות עם מרצים אורחים ו-2 סיורי גלריות.

אחת לחודש יהיה יום לימודים פיזי באתרים שונים ברחבי הארץ - יום ו׳ בין השעות 10:00-12:30 (התאריכים המדויקים מופיעים במערכת השעות).

שלושה ימי עבודה ארוכים בבית הספר במהלך החופשות - חנוכה, חופשת סמסטר ופסח (התאריכים המדויקים מופיעים במערכת השעות).

* פתיחת התוכנית מותנית בהרשמה של 10 סטודנטים


תיאור של הקורסים השונים המרכיבים את התוכנית בשנה הראשונה:

המרחב הדיגיטלי / דוריאן גוטליב

(3 ש"ש, הקורס יתקיים ברובו באופן מקוון, כאשר המפגשים הבאים יערכו באופן פרונטלי: מפגש היכרות, מפגש עבור לימודי הדפסה ומפגש סיכום בכיתה. התאריכים המדויקים מופיעים במערכת שעות)

בעולם הצילום הדיגיטלי, תוכנת עריכת התצלומים היא כלי העבודה המרכזי של הצלמ/ת. בקורס נתעמק בחקירת הדימוי הדיגיטלי על ידי למידה של תוכנות שונות לעיבוד תמונה - לייטרום ופוטושופ. נכיר לעומק את האפשרויות שמציעה לנו המעבדה הדיגיטלית, נתרגל סריקה של תמונות ונגטיבים והדפסת תצלומים איכותית ומקצועית.

סטודיו ומעשים אחרים / אסף אלבוחר

(3 ש"ש, הקורס יערך באופן מקוון בימי ראשון בין השעות 12:00-14:15, כאשר שלושה מפגשים ארוכים יוקדשו לעבודה בסטודיו בבית הספר)

הקורס יפתח בהיכרות מעמיקה עם יסודות טכנולוגיים בתהליך הצילומי, המצלמה ככלי עבודה והאפשרויות הטמונות באופני התפעול השונים שלה. בהמשך יעבור הקורס לעסוק בהתנסויות באור ובדרכי ההתנהגות שלו, בהתנסויות אלטרנטיביות עם מצלמה ובחקירה של אפשרויות התאורה המקיפות אותנו במרחב הביתי והיומיומי. כל זאת תוך בחינה של היחסים שבין שלושת האלמנטים היסודיים המרכיבים את הצילום: מצלמה, חלל ותאורה. לאורך הקורס נתכנס לימים של התנסות מעשית בצילום בסטודיו מסורתי.

שפה צילומית אישית / תומר קאפ

(3 ש"ש, הקורס יערך על פי רב באופן מקוון בימי ראשון בין השעות 16:45-18:15, ופעם בחודש בימי שישי בין השעות 10:00-12:30 עם יציאות לצילומים וסיורים בשטח)

הקורס בוחן את מרכיביה של השפה החזותית של מדיום הצילום ומלווה כל סטודנט וסטודנטית בתהליך ההיכרות עם המדיום - החל מההיכרות הראשונית עם המצלמה ועם מושגי יסוד בשפת הצילום ועד לתהליכי עבודה אישים וארוכי טווח. לאורך הקורס יפתחו הסטודנטים שליטה באסתטיקה וברעיונות שמביאה עמה שפת הצילום במטרה לפתח אצל כל סטודנט וסטודנטית גוף שפה צילומית אישית.

בנוסף לקורסים התוכנית כוללת גם:

- שני סיורי גלריות בתל אביב ובירושלים בהתאם לתערוכות, בהנחיית מיכל בראור ראש התכנית 40+.
- סדנאות עם צלמים פעמיים בשנה, תפגשו צלם שיספר על עבודתו ויעביר סדנה בתחום מומחיותו.
- שיעורי בחירה בתולדות הצילום ותולדות האמנות - יתקיימו באופן מקוון.


שכר לימוד: 10,000 ש"ח

לפרטים והרשמה:

טל. 02-6286519, שלוחה 102, בין השעות 9:00-16:00
דוא"ל: hilabh@musrara.co.il
צור קשר

שנה ב'

לפרטים על תוכנית 40+

אליאן צברי צילום: אליאן צברי, בוגרת תוכנית 40+
  • פסטיבל האמנות והמוזיקה הבינלאומי "מוסררה מיקס" חוזר זו השנה ה-21 לבניין ההיסטורי של בית הספר ולבית קנדה, עם תוכנית רב־תחומית בין־לאומית עשירה הכוללת פרפורמנס, וידאו־ארט, הופעות מוזיקה, עבודות א...
  • ביום חמישי ה-28.10 החל משעה 19:00 יתקיים ערב אירועי הזנה ואירוח בבית הספר מוסררה.מזון מלכות / Total nutritionהגלריה ע"ש דרפלר | 19:00-22:00אוצר: בר ירושלמימזון מלכות הוא אירוע פרפורמטיבי העוסק בתפקודיה ותפקידיה ...
  • פתיחה: יום חמישי, 2.9, בשעה 19:00 בתוכנית: האמנית והשפית בר אילון בפעולה משותפת עם בשלנית מן השכונה. תיקלוט: איתמר שלמה כהן. התערוכה "על אש קטנה", שתיפתח ב-2 בספטמבר ותימשך עד 15.11.21, היא הראשונה בסד...
  • מברכים את ראידה אדון אשר מונתה לעמוד בראש התוכנית לצילום בשפה הערבית במוסררה.ראידה אדון היא שחקנית ואמנית פלסטינית ישראלית. זוכת פרס שרת התרבות לאמנית פלסטית, בפרס אמן מורה ובפרסים רבים נוספי...
  • ברכות לאמיר בולצמן אשר מונה לעמוד בראש המחלקה למוזיקה חדשה במוסררה.אמיר בולצמן הוא אמן סאונד רב תחומי, אוצר ומלחין. בוגר המחלקה למוזיקה חדשה בבית הספר מוסררה ובעל תואר ראשון ושני מהמחלקה לסונו...
חדשות