הרשמה לניוזלטר

נגישות

התכנית ללימודים מתקדמים במוזיקה אקספרימנטלית ואמנות הסאונד

יוני 2019: נפש הנמר + /// Cardew Revisited - ערב הופעות במזקקה.

בערב זה נוגנו שתי יצירות מהרפרטואר של קרדיו. Octet 61 for Jasper Jones, בביצוע דן וינשטיין, יצירה גרפית מוקדמת של קרדיו, מחווה לסדרת ציוריו של ג׳ונס מהעת ההיא בהם הצייר הזיח מספרים על פני הקנבס. ויצירה שנייה משנת 1967, The Tiger's Mind, בנגינתם של הסטודנטים מהתכנית ללימודים מתקדמים במוסיקה אקספרמנטלית ואמנות הסאונד בבית הספר לאמנות מוסררה. זוהי יצירה טקסט אניגמטית ומושכת בה במידה, שנכתבה בתקופה שבה קרדיו התעניין באלתור וניגן עם ההרכב AMM. המלחין אמנון וולמן, יציג דרך עבודתו הקשרים אחרים למוסיקה נסיונית כאן ועכשיו, אישיים וכאלה אשר מתכתבים עם חלק ממה שקרדיו הציע. אל אמנון יצטרפו דן וינשטיין, תום סולוביציק והסטודנטים מהתכנית לביצוע יצירתו החדשה ׳מנהרה סגורה׳ (2019).

משתתפים: דן וינשטיין (צ׳לו), אמנון וולמן (אלקטרוניקה), בר אלטרס (פידבק), רוזאנה צונד (סנייר וחפצים), מטביי שפירו (אלקטרוניקה), משה סילבר (גיטרה חשמלית), אבנר כהן (אפקטים), אריאל אלטרץ (גיטרה חשמלית).

nefesh1


מאי 2019: 1+1 - הופעות במוסררסוניקס - התכנית האלקטרואקוסטית של פסטיבל מוסררה מיקס

יצירות אקספרימנטליות שנכתבו לכלי סולו או דואו, פרי שיתוף פעולה ועבודה מתמשכת של הסטודנטים עם הנגנים המבצעים שנמנים על המובילים בארץ בביצוע מוזיקה אקספרימנטלית. הסטודנטים עושים שימוש בפרטיטורות לא מסורתיות, בשילוב חומרים חוץ מוזיקליים וביסודות פרפורמטיביים בולטים תוך חיפוש אחר שפה אישית וייחודית לכל אחד מהם.

משתתפים: בר אלטרס, רוזנה זונד, מטווי שפירו, חגית רובינשטיין, משה סילבר, אבנר כהן, כותבים לגיטרה חשמלית וסקסופון.
נגנים: דניס סובולב – גיטרה חשמלית, יונתן חזן – סקסופון.

התכנית ללימודים מתקדמים במוזיקה אקספרימנטלית006 מכווץ


פברואר 2019: "ההליכה לאיבוד" - אירוע סאונד-ארט: 3 שעות של הליכה לאיבוד בין עבודות סאונד-ארט ופרפורמנס.

פרויקט "ההליכה לאיבוד", הוא אירוע שוטטות בין יצירות סאונד ארט המתפרסות ומפוזרות בין קומות המרכז לאמנות דיגיטלית, חולון. בכל חלל יצירה שונה, אשר מזמינה את הקהל פנימה, לעתים כצופה, לעתים כמשתתף.

בהשתתפות התכנית ללימודים מתקדמים במוזיקה אקספרימנטלית ואמנות הסאונד בביה"ס מוסררה: מטווי שפירא, חגית אונמני רובינשטיין, בר אלטרס, רוזנה צונד, אבנר כהן, משה סילבר.
אמנים אורחים: יפעת זיו, פיי שפירו, מיטל קובו ומקהלת גיא בן הינום.
ניהול אמנותי: דפנה קרון Dafna Kron

leibud1

ההליכה לאיבוד חולון 28.2.2019 128 מכווץ
ההליכה לאיבוד חולון 28.2.2019 142 מכווץ
ההליכה לאיבוד חולון 28.2.2019 126 מכווץ

מאי 2018: שאינו מפסיק שלא להיכתב - תערוכה במרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית בחולון

התערוכה היא סיכום של תהליך בן מספר חודשים במסגרת שהות התכנית במרכז, במהלכו פיתחו הסטודנטים/יות עבודות, במקביל לעבודת האוצרות של התערוכה. במוקד התערוכה עמד היחס בין גוף ושפה, תמה שהתגבשה תוך חקירה משותפת במושג אובייקט-קול. בדומה למבט או לכתיבה התמה, הקול הוא אובייקט מפוקפק אונטולוגית: אתר ביניים בין גוף ושפה. הקול עצמו איננו גוף, אלא מעין גוף מסדר שני, זיכרון או רישום של גוף, המתפוגג מיד עם הופעתו. הקול הוא המצע החומרי של השפה, נשא של משמעות, אך כשלעצמו הוא חף מכל משמעות. העבודות שהוצגו בתערוכה טיפלו באופנים שונים באותו מרחב ביניים שבין גוף ושפה.

בערב הפתיחה הופיעו חגי אייזנברג, מקסים טורבו, התהומים, כשיוף, זוהר שפיר, מאיה דוניץ, תום סולוביציק, ואיתמר ויינר.
בתערוכה הוצגו עבודות של סטודנטיות וסטודנטים מהתכנית ללימודים מתקדמים במוזיקה אקספרימנטלית ואמנות הסאונד במוסררה, לצד עבודות של אמניות ואמנים אורחים.

אמנים משתתפים: הילה בן ארי, אמיר גבעון, שרון גלזברג, יונתן גירון, דניס משקביץ, גליה עיני, מיטל קובו, אור רימר ועירא שליט.
אוצר: ד״ר יוני ניב

שאינו מפסיק להיכתב 036 מכווץ
שאינו מפסיק להיכתב 078 מכווץ
שאינו מפסיק להיכתב 013 מכווץ


  • אנו שמחים להזמין אתכם לתערוכת יחיד חדשה של מרים נאה, בוגרת המחלקה לצילום בביה"ס מוסררה. התערוכה, "Star Trap - מלכודת כוכבים״, תוצג בבית המשאבות- גלריית רחוב בנווה שאנן בתל אביב ותציג עבודת פיסול חד...
  • גאים ומתרגשים לספר כי פרס ז’ראר לוי לעידוד היצירה בצילום מטעם מוזיאון ישראל, ניתן לבוגרת המחלקה לצילום - חן כהן.בנימוקי השופטים ציינו כי קולה של האמנית חן כהן בולט בשדה אמנות הצילום בישראל. במר...
  • במהלך פסטיבל מוסררהמיקס נקיים שני פאנלים אונליין עם אוצרים ואמנים בהשתתפות הקהל:פאנל גלריות מוסררה - שיח מקוון בתערוכה “תקלה טבעית”. את השיח תפתח מנהלת הגלריות איילת השחר כהן, שתציג את התערוכ...
  • מוסררה – ביה"ס לאמנות וחברה ע"ש נגר גאה להציג:פסטיבל מוסררה מיקס 202015-17 בדצמבר, 2020 (שלישי-חמישי)בין השעות 19:00-23:00לאתר פסטיבל פסטיבל האמנות והמוזיקה הבינלאומי "מוסררה מיקס" חוזר זו השנה ה-20. השנה ...
  • בימים אלו בהם לא ניתן להגיע לגלריות שלנו, הכנו עבורכם סיור וירטואלי בחללי התערוכות השונות. מוזמנים להיכנס לדפי הגלריות ולצפות בעבודות.עצם גופא בגלריה החברתיתתקלה טבעית בגלריה החדשהצמחייה עיר...
חדשות