צור קשר

הרשמה לניוזלטר

נגישות

השנה השלישית תוקדש לפרויקט הגמר, ללימודי השלמה ולהעמקת הידע בתחום הצילום. כל סטודנט יידרש להציג במהלך השנה, תחנות בדרך לגוף עבודה צילומי מנוסח, ובסוף שנה להקים תערוכה עצמאית מובנית חלל. במהלך השנה יקבל כל סטודנט הנחייה במסגרת כיתתית, וגם שעות הנחייה אישית. בשנה זו ניתן לבחור בקורסים התומכים ומקדמים את הפרויקט: סטודיו מתקדם, מיצב וחלל, תוכנות שונות, וקורסים נוספים במסגרת הבין-מחלקתית. לצד עבודה על פרויקט אישי, יוכל כל סטודנט לבנות פרוטפוליו מקצועי, ולהשתתף בקורס קידום עצמי לקראת היציאה לחיים


מאחורי הקלעים של פרויקט הגמר / איילת השחר כהן

מפגש ליווי שבועי אשר יחשוף באופן הדרגתי את אבני היסוד והדרך המעשית להפקת פרויקט הגמר. בין הנושאים שיעלו- תהליכי עבודה ותוכנית עבודה , יצירת מרחב התנסות , בניית לוח זמנים, סקיצות   ומפרט טכני, התנהלות מול צוות בית הספר, עבודה קבוצתית מול עבודה אישית, תכנון תקציבי, ועוד. הקורס יעצים את הסטודנטים כקבוצה , ילווה אותם לאורך השנה , ויקנה כלים לחיבור בין יצירה להפקה. 

צילום מקומי - סמסטר ב /  אילנית קונופני

הקורס ידון בתולדות הצילום המקומי מראשית המאה עשרים ועד ימנו , השפעות תהליכים היסטוריים, חברתיים וכלכליים, על עבודות של צלמים בארץ, מקורות השראה והשפעות של צלמים מוקדמים על הצילום העכשווי.

ספר גמר - סמסטר ב  / איילת השחר כהן

בסמסטר השני  נלווה את פרויקט הגמר ביצירת ספר אישי. במפגשים הקבוצתיים נתוודע לספרי אמן שהוציאו צלמים ואמנים , נקדם יחד תהליכי חשיבה ונייצר גרסא ידנית הכוללת דימויים וטקסטים. כמו כן נעסוק ביישומים הפרקטיים של הפקת ספר וכריכתו. במפגשים האישיים, נקדם את הליך ההפקה ונבחן את הדוקומנט שנוצר  לצד התהליכים המתקדמים של פרויקט הגמר.

סדנה רעיונית / אייל בן דב
הקורס מהווה המשך לשנתיים של לימודי תולדות הצילום.
הסדנה עוסקת בתיאוריות עכשווית בצילום ובאמנות דרך קריאת טקסטים, הקרנת שקופיות ודיון בכיתה. מבין הנושאים הנלמדים יהיו פוסט מודרניזם משנות ה- 80 ואילך, פמיניזם בעידן הפוסט מודרני, מחשבים וטכנולוגיות לקראת המאה ה- 21.

אמנות עכשווית / דוד דניאל
קורס תיאורטי העוסק בסקירה של האמנות העכשווית למן האמנות המושגית של שנות השבעים ועד ימינו. הקורס יעסוק במעבר בין המודרניזם לפוסט-מודרניזם, ובביטויים של הלכי רוח פוסט מודרניים בעבודות עכשוויות.

photoshop_cצילום: נעמה פניכל

קידום עצמי / גסטון צבי איצקוביץ
קורס זה יספק לסטודנטים בשנתם השלישית, ידע לקידום עצמי. דרך שיחות, הרצאות והתנסות, ירכוש הסטודנט את הכלים הדרושים לנווט את דרכו מחוץ לחממת בית הספר. בין התכנים בקורס- כלים לקידום באינטרנט, מיפוי חללי תצוגה בתל אביב וירושלים, הכרות עם תחרויות, מילגות ופרסים בארץ ובעולם,  קידום תערוכה, בניית תיק עבודות בקובץ , זכויות יוצרים , קידום סטודיו, התנהלות כספית ועוד

הנחיית פרויקט גמר / רם ברכה
מטרת הקורס – גיבוש תהליכי יצירה מקורית ואישית מתוך כוונה לאפשר לסטודנט להתרכז בנושא המעניין אותו. בקורס תידרש תצוגה של פרויקט אישי כביטוי לתהליכי עבודה מעמיקים ואינטנסיביים. הקורס כולל הנחייה וביקורת שוטפת במסגרת הכיתה, פאנלים אישיים בנוכחות אורחים  ומסגרת של הנחייה אישית לקראת סוף שנה.  בסיום השנה יציג כל סטודנט תערוכה אישית ועצמאית .


צילום סטודיו מתקדם
והכנת פרוטפוליו / סשה פליט / סמסטר א

מטרת הקורס - העמקת הידיעות והניסיון שנרכש בשנתיים הראשונות בעבודת הסטודיו. יושם דגש על שליטה גבוהה בתאורה ובהכנה של סטים מורכבים בנושאים מוגדרים כמו צילום טבע , דומם, פורטרטים ואופנה. הקורס ישלב בין שכלול מיומנויות טכניות בסטודיו לבין עבודה שנקודת המוצא שלה רעיונית.
הסטודנטים ילמדו כיצד מרכיבים נכון את תיק הפורטפוליו בסיום הלימודים, עם דגש על הדפסות איכותיות . הקורס יעשה שיתוף פעולה עם מעצב מקצועי, ויתרגל עם הסטודנטים עבודה מול לקוח. 

אפטר אפקט ופוסט פרודקשן / רן אייזנשטט
מטרת הקורס - להקנות לסטודנטים כלי עריכת וידאו מתקדמים תוך למידה של תוכנת After  Effect ומגוון האפשרויות הטמונות בה, התנסות בטכניקות פוסט פרודקשן השאולות מעולם הטלויזיה המסחרית ויישומן בעולם האמנות.

וידאו ארט ממשיכים / רותי סלע
במהלך המפגשים נבחן את הקשר שבין וידאו ארט לקולנוע, טלויזיה ואמנות פלסטית, בדגש מיוחד על היחס שבין וידאו ארט לצילום סטילס. נתייחס לשאלות העוסקות בתנאי התצוגה הפיזיים של העבודה והיחס הנוצר בין הצופה, העבודה והחלל. במהלך הקורס ינתנו תרגילים מעשיים שמטרתם פיתוח תכנים אישיים לצד שיכלול יכולות טכניות  ובסמסטר השני הקורס יתמקד בליווי לפרויקט אישי.

אמנות - מיצב וחלל / דוד דניאל
סדנת עבודה מעשית ותיאורטית אשר במסגרתה נבחנים מושג החלל על היבטיו השונים, שפת המיצב האמנותי, וחקירת אפשרויות העשייה האמנותית במדיומים שונים:  וידיאו, אינטראקטיב, מיצב צילומי ופיסול . המיצב והחלל- שפה המקיימת יחסים עם ייצוגים חזותיים  שונים, וחוקרת מרחב פיזי ואידאי.  משימת הקורס- הקמת תערוכה קבוצתית בסמסטר השני, מתוך החומרים שנלמדו.

הנחייה אישית  / אורה לב, איילת השחר כהן, טלי בן נון
כל סטודנט בשנה ג' יפגש במהלך השנה עם אורה לב מספר פעמים ויקבל הנחייה בצמתים משמעותיים בדרכו. במקביל תוקדש שעה בשבוע למפגשים אישיים עם איילת השחר כהן, ראש המחלקה לצילום, על פי תיאום מראש. במהלך הסמסטר השני, יתקיימו מספר מפגשים עם האוצרת טלי בן נון בכל הנוגע לשאלות העולות סביב אוצרות וחלל התצוגה.   


documenry_b
צילום: דניאל בק

שנה ג' - קורסים עיוניים 

סדנה רעיונית

 
 2
סמסטרים, 3 ש"ש 
הקורס מהווה המשך לשנתיים של לימודי תולדות הצילום  .
סדנה מתקדמת העוסקת בתיאוריות עכשווית בצילום ובאמנות דרך קריאת טקסטים, הקרנת שקופיות ודיון בכיתה  .
מבין הנושאים הנלמדים יהיו פוסט מודרניזם משנות ה- 80 ואילך, פמיניזם בעידן הפוסט מודרני, מחשבים וטכנולוגיות לקראת המאה ה- 21  .

אמנות עכשווית 
 2
סמסטרים 2 שעות שבועיות 
קורס   תיאורטי העוסק בסקירה של האמנות העכשווית למן האמנות המושגית של שנות   השבעים ועד ימינו. הקורס יעסוק במעבר בין המודרניזם לפוסט-מודרניזם  , ובביטויים של הלכי רוח פוסט מודרניים בעבודות עכשוויות  .  

קידום עצמי 
 2
סמסטרים  , 2 ש"ש 
קורס   זה יספק לסטודנטים בשנתם השלישית, ידע לקידום עצמי בתחום בו יבחרו בצאתם   מבית הספר. דרך שיחות, הרצאות והתנסות, ירכוש הסטודנט את הכלים הדרושים   לנווט את דרכו מחוץ לחממת בית הספר. בין התכנים בקורס- כלים לקידום   באינטרנט, מיפוי חללי תצוגה בתל אביב וירושלים, הכרות עם מילגות ופרסים בארץ ובעולם, קידום יוזמות קבוצתיות, הקמת סטודיו מקצועי, התנהלות כספית ועוד  .


  

שנה ג' – סדנאות חובה

 
הנחיית פרויקט גמר 
 2
סמסטרים, 4 ש"ש 
מטרת   הקורס – גיבוש תהליכי יצירה מקורית ואישית מתוך כוונה לאפשר לסטודנט   להתרכז בנושא המעניין אותו. תידרש תצוגה של פרויקט אישי כביטוי לתהליכי   עבודה מעמיקים ואינטנסיביים  .   הקורס כולל הנחייה וביקורת שוטפת במסגרת הכיתה ובסיום השנה יציג כל סטודנט תערוכה אישית ועצמאית  .

פרויקט חברתי

סימסטר א, 4 ש"ש

קורס מעשי שיעסוק בצילום תיעודי- חברתי , מגובה במחקר, ויגיב לתופעות הקשורות לאוכלוסייה מוחלשת. הקורס יתקיים בשיתוף פעולה עם קורס מקביל במחלקה לצילום.

.

 

  

 
סדנאות וקורסים לבחירה

צילום סטודיו מתקדם 
 2
סמסטרים 3 ש"ש 
מטרת   הקורס - העמקת הידיעות והניסיון שנרכש בשנתיים הראשונות בעבודת הסטודיו  . יושם דגש על שליטה גבוהה בתאורה ובהכנה של סטים מורכבים בנושאים מוגדרים   כמו צילום טבע , דומם, פורטרטים ואופנה. הקורס ישלב בין שכלול מיומנויות   טכניות בסטודיו לבין עבודה שנקודת המוצא שלה רעיונית  .
הסטודנטים ילמדו כיצד מרכיבים נכון את תיק הפורטפוליו בסיום הלימודים, עם דגש על הדפסות איכותיות .   


אפטר אפקט ופוסט פרודקשן 
 2
סימסטרים, 3 ש"ש 
מטרת   הקורס - להקנות לסטודנטים כלי עריכת וידאו מתקדמים תוך למידה של תוכנת   After Effect ומגוון האפשרויות הטמונות בה, התנסות בטכניקות פוסט פרודקשן   השאולות מעולם הטלויזיה המסחרית ויישומן בעולם האומנות  ..וידאו ארט ממשיכים 
 2
סימסטרים, 3 ש"ש  

במהלך המפגשים נבחן את הקשר שבין וידאו ארט לקולנוע, טלויזיה ואמנות   פלסטית, בדגש מיוחד על היחס שבין וידאו ארט לצילום סטילס. נתייחס לשאלות   העוסקות בתנאי התצוגה הפיזיים של העבודה והיחס הנוצר בין הצופה, העבודה   והחלל. במהלך הקורס ינתנו תרגילים מעשיים שמטרתם פיתוח תכנים אישיים לצד   שיכלול יכולות טכניות ובסמסטר השני הקורס יתמקד בליווי לפרויקט אישי.

אמנות - מיצב וחלל 
 2
סמסטרים, 3 ש"ש 
סדנת   עבודה מעשית ותיאורטית אשר במסגרתה נבחנים מושג החלל על היבטיו השונים  , שפת המיצב האמנותי, וחקירת   אפשרויות העשייה האמנותית במדיומים שונים:    וידיאו, אינטראקטיב, מיצב צילומי ופיסול . המיצב והחלל- שפה המקיימת יחסים עם ייצוגים חזותיים    שונים, וחוקרת מרחב פיזי ואידאי. משימת הקורס- הקמת תערוכה קבוצתית מתוך החומרים שנלמדו

משלח יד - המדריך לאמנות \ האמן כמדריך, המדריך כאמן 
 2
סימסטרים, 2 ש"ש     +אימוני הוראה 
שתי   מטרות בבסיס הקורס: האחת, פדגוגית, להקנות לסטודנט כלים לעסוק בהדרכה   בקהילה: בנייה של מערכי שיעור, התמודדות עם מצבים בכיתה, התאמה לצרכי   אוכלוסיה , לשלבי התפתחות ועוד. השנייה : לבחון את הסיכויים, הסיכונים  , והשינויים שעובר מעשה האמנות, ביציאה אל השדה המורחב – הקהילה. נחקור   באמצעות מספר צירים באמנות עכשווית שאלות בדבר היציאה של האמן – שליחתו   החוצה ושליחותו , ונבחן כיצד ניתן ליצור בקהילה .אימוני ההדרכה בשטח יהיו   מנוף לעבודה בפני עצמה, אשר תתבצע בכל מדיה (צילום, וידאו, ספר ועוד  (
המשתתפים בקורס שישלימו את חובותיהם הלימודיים יוכלו לזכות בתעודת מדריך מקצועי מוסמך   בכיר מטעם בית הספר.

. שנה ג - מפגשים

שיח צילום - מפגש מחלקתי

מספר מפגשים בשנה

הסטודנטים במחלקה לצילום יוזמנו להרצאות עם צלמים אורחים וישתתפו בשיחות גלריה בתערוכות בבית הספר. חלק מן המפגשים מיועד להכרות עם תיקי עבודות שיציגו סטודנטים שנה ג, העומדים בפני פרויקט הגמר שלהם. המפגש מעודד שיחה בין סטודנטים מכל השנים ומאפשר לסטודנטים שנה ג, לנסח הרצאה אישית ולבנות פרזנטציה לגוף עבודתם המתהווה, אותו יציגו בסוף השנה בתערוכת יחיד.

הנחייה אישית

10 שעות בשנה

כל סטודנט בשנה ג, יכול לבחור מנחה חיצוני למספר מפגשים בשנה. ניתן לבחור מנחה מבין מורי בית הספר, או בכל אמן-צלם-איש תרבות, שתחומי עשייתו משיקים לתחום שבו עוסק הסטודנט, ויכולים לקדם אותו לקראת תערוכתו בסוף השנה .

  • שמחים לספר שביום חמישי, 13.7, נפתחה תערוכת הבוגרים של בית הספר. מוזמנות לבוא להתרשם! לאתר תערוכת הבוגרים תערוכת הבוגרים של בית הספר מוסררה, כוללת את בוגרי המחלקות- צילום, ניו מדיה, תקשורת חזו...
  • אנחנו שמחים לבשר על שתי מלגות חדשות שנוספו ללרשימת המלגות היחודית של בית הספר: מלגת קרן הורוביץ לסטודנטים לפוטותרפיה: מלגה יעודית לתלמידי שנים א' וב' במחלקה לפוטותרפיה, המלגות ניתנות הודו...
חדשות