צור קשר

הרשמה לניוזלטר

נגישות

לימודים מתקדמים - מוסיקה נסיונית ואמנות הסאונד

התכנית ללימודים מתקדמים במוסיקה אקספרמנטלית ואמנות הסאונד היא תכנית ייחודית וראשונה מסוגה בארץ. התוכנית מתמקדת בפיתוח והקניית מנעד רחב של כלים ליוצרים הרואים בתחום זה את מרכז העשייה האמנותית שלהם. התוכנית משלבת באופן אינטגרטיבי את תחומי הקומפוזיציה ואמנות הסאונד, הביצוע המודרני והתאוריה הביקורתית במטרה לחשוף את הסטודנטים לתכנים פורצי גבולות בתחום.

התוכנית מיועדת עבור יוצרים  מדיספלינות שונות - מוסיקאים, מלחינים, אמני סאונד וכן יוצרים מתחומי האמנות הפלסטית, מדיה דיגיטלית ואחרים - החוקרים את הקצוות הרדיקלים של הצליל העכשווי, ומעוניינים לפתח ולשכלל את שפתם האמנותית במסגרת יצירתית ואינטלקטואלית מאתגרת.


תכנית הלימודים בנויה במתכונת של ארבעה סמסטרים ומשלבת בין מספר יחידות תוכן מרכזיות: לימודי קומפוזיציה, ביצוע ותאוריה ביקורתית, כמו גם התייחסות לחלל מן הזווית של האמנות הפלסטית. בנוסף מציעה התוכנית קורסים וסדנאות בתחומים רבים דוגמת אופרה ותאטרון-מוסיקה, יחסי צליל-דימוי-טקסט, אמנות רדיו, תיווי מודרני, טכניקות אינסטרומנטליות מורחבות, מוסיקה דיגטלית (Max/MSP) וכן תחנת מחקר בין-לאומית למוסיקה אנלוגית המבוססת על סינתיסייזר אנלוגי מודולארי, מעבדת DIY לבניה ועיצוב מעגלים ועבודה עם המדיום המגנטי (טייפ סלילים).
מתוך עבודות הגמר של אביגיל עמנואל, לארס סרגל ועופר טיסר

צוות המרצים מורכב מכמה מאמני הסאונד והמוסיקאים הניסיוניים הבולטים בארץ, כולם בעלי נסיון מקומי ובין-לאומי עשיר. בראש התוכנית עומדת המלחינה קיקי קרן-הוס, העוסקת בשילוב בין מוסיקה אקוסטית ואלקטרו-אקוסטית, באופרה ובתאטרון-מוסיקה וביחסי הגומלין בין מדיות אמנותיות שונות. כמו כן חברים בצוות המרצים דר' יוני ניב, מלחין, אמן סאונד וחוקר,  דן וינשטיין, צ'לן ומוסיקאי רב גוני המופיע הן כסולן והן כנגן מוסיקה חדישה בישראל ובעולם; ערן זקס, בעל תואר שני באמנות סאונד ותלמידם של כמה מן האמנים החלוצים בתחום; ליאור ווטרמן, אמן פעיל ומרצה באקדמיה לאמנות בצלאל ובמדרשה לאמנות בבית ברל, המרבה לשלב סאונד ופרפורמנס בעבודות שלו; אדם מאור בעל תואר שני בהלחנה והלחנה אלקטרו-אקוסטית מבית הספר הגבוה למוסיקה בג׳נבה ותעודת התמחות במוסיקה אלקטרונית מ IRCAM; תום סולובייצ'יק מבצע, מלחין ואמן סאונד בעל תואר שני בסאונד ארט מהאוניברסיטה לאמנויות, לונדון (UAL).


בנוסף לצוות המרצים הקבועה במחלקה, משתפת התוכנית פעולה עם מספר רב של אוצרים, אמנים אורחים, גופי-ביצוע וגלריות בארץ ובעולם. במיוחד יש לציין את שיתוף הפעולה ההולך ומתהדק עם המרכז לאמנות דיגיטלית בחולון שיתרחב בשנה הבאה לתכנית שהות בת סמסטר שתאפשר לסטודנטים לשהות, ללמוד, לעבוד, לשתף פעולה עם קבוצות האמנים הפעילות במקום ולהציג עבודות סאונד במרכז.

בהתאם לרוח בית הספר מוסררה, אנו רואים בקשרי האמן-קהילה חלק משמעותי מתוכנית הלימודים. הסטודנטים בתוכנית יפעלו בקהילה תוך ליווי והנחיה של סגל התוכנית. בנוסף, רשאים הסטודנטים בתכנית להגיש מועמדות לתכנית המלגות המקיפה של בית הספר.

  • אנחנו שמחים לבשר על שתי מלגות חדשות שנוספו ללרשימת המלגות היחודית של בית הספר: מלגת קרן הורוביץ לסטודנטים לפוטותרפיה: מלגה יעודית לתלמידי שנים א' וב' במחלקה לפוטותרפיה, המלגות ניתנות הודו...
  • ברכות לטוהר לב ג'קובסון, בוגר טרי מהמחלקה לצילום של ביה"ס, על זכייתו בפרס הצילום בתחרות הישראלית בפסטיבל הבינלאומי ה-19 לסרטי סטודנטים תל אביב."אֵשׁ תּוּקַד", סרטו של ג'ייקובסון, היא יצירה תיעודית...
  • תודה לכל מי שהגיע לארוע המיוחד הזה! 
     לאורך ערב שלם השתלטו היוצרים על אולם רבקה קראון ברצף של פעולות פרפורמטיביות שבו הופר הסדר בין המושבים, הבמה והמעברים. הופעות ...
  • כתבתה של אורי לנקינסקי (ג'רוסלם פוסט) על מא לי (סין) ועבודתיה בפסטיבל מוסררה מיקס #17. לקריאת הכתבה לאתר הפסטיבל ...
  • זו השנה הרביעית בה מתקיים פרויקט חילופי סטודנטים בתחום הצילום והניו- מדיה בין מוסררה לבין FAMU (האקדמיה לאמנות בפראג -https://www.famu.cz/eng  ).במהלך אפריל (18- 25) יטוסו לפראג סטודנטים מהמחלקות לצילום ולני...
חדשות